Wsparcie "choroby gorące" - doktor-natura.info.pl

Uwaga! Strony te mają za zadanie zapoznanie internautów z uznanymi w świecie naturalnymi preparatami wspomagającymi zdrowie. Podane ceny są średnią cen w Polsce i krajach ościennych. Pamiętaj!!! Nawet największa wiedza w tym temacie nie zwalnia Cię od wizyty u lekarza specjalisty ! Miłej lektury ...... doktor-natura.
Przejdź do treści

Wsparcie "choroby gorące"

PEI PA KOA

KASZEL GORĄCZKA CHRYPKA

Średnia rynkowa cena:

47 zł (150 ml)


 XUE FU ZHU YU TANG
 
oczyszczanie krwi, nadciśnienie, miażdżyca

Średnia rynkowa cena:

--zł


BEE GUN NOSE
spray do nosa
   
OD 3-go ROKU ŻYCIA

Średnia rynkowa cena:
33 zł


 BEE GUN THROAT
(spray na gardło)
- zakażenia bakteryjne lub wirusowe  gardła, krtani, migdałków, jamy ustnej,  angina ropna...
Od 3-go ROKU ŻYCIA!!!

Średnia rynkowa cena:
33 zł


VIN-VITA
Płynny Koncentrat ze skórek i nasion Ciemnych Odmian Winogron
(Butelka 490ml)

Średnia rynkowa cena:

42 zł (490ml)


IMMUNE RENEW

Optymalny układ odpornościowy !!!
Problemom AUTOIMMUNOLOGICZNYM STOP!!

Średnia rynkowa cena:

84 zł


SPECIAL TWO
100% naturalny mega kompleks witamin, minerałów, enzymów, aminokwasów,
ziół i alg

Średnia rynkowa cena:
112 zł
90 tab.


 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

81zł (120kaps.)Powiększ zdjęcie
PEI PA KOA

KASZEL GORĄCZKA CHRYPKA
Średnia rynkowa cena:
47 zł
150 ml
Wyciąg z ziół, nieśplika japońskiego i miodu – znany w Chinach pod nazwą „PEI PA KOA” został opracowany  przez Nin Jiom z Pekinu, z dynastii Qing.
Był on bardzo popularny przez wieki ze względu na swoją efektywność i przyjemny smak. Nin Jiom jest także z powodzeniem dystrybuowany na skalę światową.

Wskazania:
Odżywia płuca, likwiduje flegmę i uwalnia od kaszlu. Likwiduje ból gardła oraz gorączkę. Pomaga przy utracie głosu i chrypce.
Pomaga zapobiegać wysychaniu gardła spowodowanego przemęczeniem, nadmiernym paleniem lub piciem alkoholu.

Dawkowanie:
Od 12 roku życia i dorośli: jedna łyżka (15 ml) 3 razy dziennie.
Od 7 do 12 roku życia: 2/3 łyżki (10 ml) 3 razy dziennie.
Od 3 do 6 roku życia: 1/3 łyżki (5 ml) 3 razy dziennie.
W indywidualnych przypadkach, przyjmować według zaleceń lekarza.
Należy rozpuścić w ciepłej wodzie lub połykać bardzo powoli dla uzyskania szybkiej ulgi. W lecie oraz w cieplejsze dni, dla zachowania smaku, zaleca się trzymać syrop w lodówce.
Przechowywanie:
Należy zawsze dobrze dokręcać zakrętkę syropu i przechowywać w chłodnym miejscu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Skład:
Fritillaria cirrhosa                          852mg
Folium Eriobotryae                        195mg
Radix Adenophorae                         27mg
Poria                                              27mg
Exocarpium Citri Grandis                120mg
Radix Platycodonis                           72mg
Rhizoma Pinelliae                            27mg
Fructus Schisandrae Chinensis           5mg
Semen Trichosanthis                       27mg
Flos Farfarae                                120mg
Radix Polygalae                             120mg
Semen Armeniacae Amarum            21mg
Rhizoma Zingiberis Recens               27mg
Radix Glycyrrhizae (lukrecja)           780mg
Aqua Armeniacae                           213mg
Mentholum                                      35mg
Mel                                             3870mg
Producent:
NIN JIOM MEDICINE MANUFACTORY LIMITED
Nieśplik japoński – to drzewo z gatunku różowatych. Syrop z jego owoców ma właściwości wykrztuśne, działa jako substancja rozpuszczająca śluz, która ponadto łagodzi podrażnienia układu pokarmowego i oddechowego.
Szachownica, korona - roślina znana z przydomowych ogrodów. Mało kto jednak wie, że szachownice wykazują działanie przeciwkaszlowe, ściągające, łagodzące, wykrztuśne i przeciwgorączkowe.
Wolfiporia extensa – gatunek chińskiego nadrzewnego grzyba z gatunku żagwiowatych.
Pomarańcza olbrzymia, pomelo – w Azji Południowo-Wschodniej wywar z liści i kwiatów używa się jako środek uspokajający przy epilepsji, silnych atakach kaszlu i pląsawicy; gorący wywar z liści używa się na opuchlizny i zranienia, a sok – jako środek przeciwgorączkowy. Nasion używa się jako środka przeciw kaszlowi, dyspepsji i lumbago.
Rozwar wielkokwiatowy – roślina lecznicza na dalekim Wschodzie. Korzenie zawierają saponiny triterpenowe, główna substancja czynna to platykodyna D o działaniu wykrztuśnym.
Pinelia trójlistkowa – surowcem zielarskim jest bulwa. W tradycyjnej medycynie chińskiej sproszkowane bulwy, zwane ban xia, uznawane są za środek o działaniu m.in przeciwbólowym, znieczulającym, antydepresyjnym, przeciwwymiotnym, przeciwzapalnym, przeciwkaszlowym, napotnym.. Stosowany jest również do wzmacniania śledziony, pozbywania się śluzu z płuc i żołądka oraz w mieszance do bezoperacyjnego usuwania kamieni żółciowych.
Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) – gatunek rośliny z rodziny cytryńcowatych. W stanie naturalnym występuje w górskich lasach i dolinach rzek Dalekiego Wschodu. Głównie w Rosji i Chinach. Owoce zawierają cukry, kwasy organiczne i witaminę C. Zwiększają zdolności do pracy umysłowej i fizycznej, usuwają zmęczenie, poprawiają ostrość widzenia w ciemności. Nasiona zawierają schizandrynę i schizandrol i witaminę E. Z owoców sporządza się konfitury, dżemy. Soku używa się jako dodatek smakowy do win. Z kory i liści sporządza się napar, który może zastąpić herbatę.
Gurdlina ogórkowata – gatunek rośliny tropikalnej, uprawiany dla owoców używanych w kuchniach azjatyckich jako warzywo oraz jako roślina ozdobna w całej strefie tropikalnej. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji i północnej Australii. Roślina jadalna. Cieszy się dużą popularnością w kuchniach krajów Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Młode pędy, liście i wąsy bywają spożywane także na surowo.
Podbiał pospolity -  naparem z podbiału leczyli już starożytni medycy – Hipokrates, Galen i Pliniusz. Bł. Hildegarda stosowała go przy wszystkich chorobach piersiowych i jako środek wykrztuśny. Przy astmie i przewlekłym kaszlu, a także podczas zapalenia oskrzeli wdychano przez rurkę dym z korzeni tej rośliny spalanych na węglu z drzew cytrusowych. Palono też – tak jak papierosy – jej specjalnie wysuszone i zwinięte liście. Wykorzystywano podbiał do leczenia schorzeń skórnych: ran, czyraków, wrzodów, ropni, odcisków, oparzeń, pękających brodawek u kobiet karmiących oraz przy tzw. róży i uporczywych bólach głowy.
Morela pospolita wyciag z pestek – wewnątrz miękkiej części moreli znajduje się nasienie, czyli pestka, zwana przez niektórych morelowym migdałem lub gorzkim migdałem. Morelowe migdały zwykle pochodzą z Armenii, północnych Chin, w rejonach Himalajów i przylegającej części Azji i uważa się je za dobre źródło żelaza, potasu i fosforu, ale tak na prawdę furorę robią jako najlepsze źródło witaminy B17 znanej również jako amigdalinę.
Imbir – jest jedną z tych roślin, bez których wiele narodów nie wyobraża sobie życia. Właściwości lecznicze imbiru są powszechnie wykorzystywane w Azji. Dla każdego Azjaty imbir to podstawowy dodatek do potraw i bardzo skuteczne lekarstwo na przeziębienie (herbata z imbirem), mdłości (napar z imbiru) czy bóle miesiączkowe (plastry korzenia imbiru).
Korzeń lukrecji –  zawiera 5–14% glicyryzyny dającej smak słodkawy (jest 40 razy słodsza od cukru). Działa rozkurczowo, używany jest jako środek wykrztuśny, przeczyszczający, moczopędny. Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i pobudza przemianę materii, zapobiega wzdęciom oraz kolce jelitowej. Wpływa korzystnie na wydzielanie hormonów. Jest również dodatkiem do innych lekarstw dla poprawiania ich smaku. Dobre rezultaty uzyskano w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Przy długotrwałym stosowaniu może jednak doprowadzić do nadmiernego uwodnienia się tkanek, obrzęków i innych dolegliwości.
Mentol – alkohol z grupy terpenów, o ostrym, przenikliwym zapachu miętowym, stosowany masowo w przemyśle kosmetycznym i pomocniczych środkach farmaceutycznych. Mentol jest wyodrębniany głównie z mięty pieprzowej i innych gatunków mięty. Jest on jednym ze składników wielu olejków eterycznych innych roślin.
Miód – ma właściwości antybakteryjne – niektóre bakterie zwalcza lepiej niż antybiotyki. Wzmacnia również serce, koi nerwy, ożywia mózg, goi rany. Miód nie powinien być podawany dzieciom do 12 miesiąca życia. Spożycie występującej w miodzie bakterii Clostridium botulinum może spowodować u niemowląt (poniżej pierwszego roku życia) chorobę zwaną Botulinizmem.


Powiększ zdjęcie
XUE FU ZHU YU TANG
oczyszczanie krwi, nadciśnienie, miażdżyca
Średnia rynkowa cena:
-- zł

Ta unikatowa formuła ziołowa jest połączeniem nowoczesnej sztuki ziołolecznictwa z zaawansowanymi technikami produkcyjnymi.
Lek zaprojektwał słynny lekarz - reformator Wang Qingren (1768-1831r.), który obalił wiele mitów i błędów chińskiej medycyny chińskiej.
Nazwa leku tłumaczy się jak: Xue-krew, Fu-miejsce zamieszkania-pałac/dwór, czyli "zastój krwi w centralnej części ciała". Preparat składa
się z dwóch części, jedna służy do regulacji Qi- energii płynącej kanałami akupunktury, która odpowiednio zasila wszystkie organy i tkanki,
przez które płynie, a druga część ożywia krew. Jest to bardzo istotne, gdyż zastój spowodowany zakrzepicą, zwężeniem, skurczem naczyń
krwionośnych jest przyczyną niedokrwienia narządów i ich słabą pracą. Preparat kompleksowy w formie granulatu - instant.

Składniki Extractum 5:1
Prepared Semen Prunus persica - brzoskwinia zwyczajna, pestki gotowane (tao ren) - 16%
Flos Carthamus tinctorium - krokosz barwierski, kwiaty (hong hua) - 12%
Radix Cyathulae officinalis - cyatuła lekarska, korzenie (chuan niu xi) - 12%
Radix Rehmannia glutinosa - rehmannia kleista, korzenie (sheng di huang) - 12%
Radix Paeonia rubra - piwonia czerwona, korzenie (chi shao) - 8%
Rhizoma Ligusticum Wallichii syn. sinense - marchwica chińska, kłącza (chuan xiong) - 8%
Radix Platycodon grandiflorus - rozwar wielkokwiatowy, korzenie (jie geng) - 6%
Radix Angelica polymorpha, sy. sinesis - dzięgdziel chiński, korzenie (dang gui) - 6%
Pericarpium et Semen Citrus aurantium immaturus - pomarańcza gorzka, owocnia i nasiona (zi ke) - 6%
Fructus Pericarpium phaseolus - fasola biała (chi xiao duo) - 6%
Radix Bupleuri falcatum - przewiercień sierpowaty, korzenie (chai hu) - 5%
Radix Glycyrrhiza glabra - lukrecja gładka, korzenie (gan cao) - 3%

P.persica i C.tinctorium pobudzające krążenie zioła, stymulują meridiany serca, wątroby, płuc i jelita grubego.
R.glutinosa - antybakteryjne, moczopędne, wzmacniające energię serca, krwi i nerek zioło. L.Wallichii
i B.falcatum - pobudzają krążenie, pracę wątroby i nerek oraz obniżają ciśnienie krwi i uśmierzają ból.
G.glabra działa wykrztuśnie, nawilżają płuca i oczyszczają oskrzela przy infekcjach.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: jest to najsilniejsza formuła medycyny chińskiej stymulująca krążenie
centralne i obwodowe, limfatyczne i w naczyniach włosowatych, zwłaszcza w: mózgu, drogach oddechowych,
płucach, sercu, układzie moczowo-płciowym i organach jamy brzusznej. Zwiększa perfuzję krwi, tzn. ilość krwi
przepływającej przez tkanki i narządy, rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając ilość tlenu dostarczanego
do komórek, polepsza metabolizm, pobudza czynność ślinianek i gruczołów potowych, zapobiega procesom
degradacyjnym w mózgu, likwiduje bóle migrenowe, oczyszcza oskrzela i płuca, obniża poziom cholesterolu
i trójglicerydów przy jednoczesnym polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: problemy mózgowe: niewydolność krążenia mózgowego, stwardnienie tętnic
mózgowych, obumarcie neuronów spowodowane niedokrwieniem mózgu, postępująca utrata słuchu, dzwonienie,
szumy w uszach, uporczywa migrena, osłabienie pamięci, koncentracji i wydolności intelektualnej;
układ sercowo-naczyniowy: przewlekły, ostry ból, ucisk w klatce piersiowej, łac. hypertonia arterilis - nadciśnienie
tętnicze, łac. artherosclerosis- stwardnienie ścian naczyń krwionośnych, sine usta, ciemnoczerwony język z ciemnymi
plamami po bokach świadczący o chorobie niedokrwiennej serca, migotanie przedsionków, arytmia; łac. morbus
coranarius - chorobą wieńcową, dusznicą bolesną - dławicą piersiową, łac. angina pectoris - choroba niedokrwienna
serca, łac. morbus ischaemicus cordis - niewydolność, zwyrodnienie mięśnia sercowego; układ naczyniowy: niewydolność
naczyń obwodowych, łac. embolismus - zatorowość tętnic, zakrzepica naczyń krwionośnych, żylaki, stopa cukrzycowa;
układ oddechowy: płytki oddech, astma oskrzelowa, POShP- przewlekła niewydolność nerek, łac. glomerulonephritis -
kłębuszkowe zapalenie, łac. pyelonephritis - odmiedniczkowe i śródmiąższowe zapalenie nerek, łac. hematuria - krwiomocz,
opadnięcie macicy, pęcherza moczowego i nerek, z nim związane nietrzymanie moczu; hepatologia: zwolniona praca wątroby
związana z wiekiem, wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów, bilirubiny, podwyższony ALAT - aminotransfereza alaninowa,
podwyższony AspAT - aminotransferaza asparginowa.

PRZECIWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, indywidualna nietolerancja na preparat. Nie stosować u dzieci do 5 roku życia,
u osób z zaburzeniem krzepnięcia krwi oraz u kobiet podczas okresu. Należy zastosować szczególną ostrożność (regulować
dawkę)u osób leczonych lekami przeciwzakrzepowymi.

UWAGA: umieszczona wewnątrz torebka służy do utzrzymnia świeżści, a jej zawartość jest niejadalna. Koenzym Q 10 zaopatruje
w energię organy miąższowe, tym samym przyspiesza proces terapeutyczny. Uzupełnienie diety w wapń, magnez, witaminy
C, B6, B12, i R zawarte w: C-1000 complex, Cal-Mag Stress Formuła, przyspiesza proces terapeutyczny.

DAWKOWANIE: dzieciom 5-12 lat 0,5-1 g proszku, od 12 roku życia i dorosłym odmierzać za pomocą dozownika (płaskiej
łyżeczki) 3 g proszku i rozmieszać w 100 ml ciepłej, przegotowanej wody. Roztwór stosujemy doustnie 2-3 razy dziennie 30
minut przed posiłkiem. Kuracja podstawowa -2 opakowania.

PRZECHOWYWANIE: w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować
przed datą (miesiąc, rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 100g ziołowego proszku w plastikowej puszce.  
 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

91zł (120kaps.)Powiększ zdjęcie
BEE GUN NOSE
spray do nosa
OD 3-go ROKU ŻYCIA
Średnia rynkowa cena:
33 zł
BEE GUN NOSE XUESHAN BAICAO PAI BISHUSHANG PENJI
Spray na nieżyt nosa
Nowoczesny preparat wytworzony z ekstraktów roślinnych w formie sprayu.Propolis – substancja powstająca z żywic roślinnych,  zebranych przez pszczoły z pączków, młodych drzew, roślin zielonych i wydzielin  gruczołów pszczelich. Składa się z: żywicy, wosku roślinnego i wosku pszczelego,  olejków eterycznych, zawiera mikroelementy: Cu, Si, Mg, Mn, Zn, witaminy z grupy  B oraz E, H, P, flawonoidy, związki fenolowe, terpeny i inne. Propolis wykazuje  silne działanie bakteriobójcze, niszczy gronkowca złocistego, dwoinki kataralne,  paciorkowca, likwiduje przerost grzybów oraz niszczy wirus grypy.
WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: bakteriobójcze, przeciwzapalne,  antyhistaminowe. Zastosowany na błonę śluzową powoduje zwężenie naczyń  krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo  gardłowej, likwiduje ból, rozrzedza gęstą wydzielinę, ułatwia jej usunięcie,  udrażnia nos i zatoki. Specyfik odpowiednio nawilża i oczyszcza śluzówkę nosa z  alergenów i pyłów, dzięki czemu łagodzi dolegliwości związane z katarem  pochodzenia alergicznego.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa pochodzenia  wirusowego lub bakteryjnego, ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych,  ostre zapalenie ucha środkowego – w celu udrożnienia trąbki słuchowej,  przewlekły nieżyt, kichanie, ból głowy, ropne wysięki z nosa, niedrożność  przewodów nosowych spowodowana obrzękiem błony śluzowej w przeziębieniach,  grypie, alergiczny nieżyt nosa, przebieg innych chorób alergicznych górnych dróg  oddechowych, fazy zaostrzenia kataru przewlekłego, krwawienia z nosa.
PRZECIWWSKAZANIA:  indywidualna nietolerancja na komponenty preparatu, ciąża, okres laktacji. Nie  stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.
SPOBÓS UŻYCIA: dzieciom  3-12 lat aplikować 1 dawkę, dorosłym 2-4 dawki 2-3 razy dziennie. Nie stosować  dłużej niż 7 dni. Równoległe stosowanie doustnych preparatów: Bresol® lub Qian  Biyan Pian, przyspieszy efekt terapeutyczny. Ze względów higienicznych  opakowanie preparatu powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.
PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.
OPAKOWANIE: 20 ml sprayu  do nosa, w plastykowej butelce.
PRODUCENT: Xian Foci  Medicine Pharmaceutical Co., Ltd of China.

Powiększ zdjęcie
VIN-VITA
Płynny Koncentrat ze skórek i nasion Ciemnych Odmian Winogron
(Butelka 490ml)
Średnia rynkowa cena:
42 zł
Dla poprawy zdrowia oraz znakomity środek do profilaktyki różnych chorób.
typu Cabernet.

Właściwości:
  • zwiększa stężenie hemoglobiny, zmniejsza OB oraz agregacje płytek krwi, polepsza parametry krwi
  • działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe, w tym przeciw wirusom grypy
  • poprawia funkcje wzroku i hemodynamikę oka przy patologii siatkówki oraz nerwu wzrokowego
  • spowalnia procesy starzenia się i rozwoju miażdżycy
  • zmniejsza objawy kaca, zespołu odstawienia alkoholowego i skutki spożywania alkoholu

Skład:
oligomeryczne bioflawonoidy, pektyny, kwasy organiczne (winny, cytrynowy, jabłkowy, bursztynowy), minerały w postaci biologicznie aktywnej, monomeryczne bioflawonoidy, antocyjany, a także 20-25% taniny, 5-8% katechiny, 4-6% inne bioflawonoidy. Ponadto witaminy C, B1, B2, B3, RME (potas 1000-2000, sód 100-200, wapno 100-200, magnez 50-100 mg%, żelazo).

Sposób użycia:
Zalecane regularne spożycie po 1 łyżce na pół szklanki herbaty lub wody, 2-3 razy dziennie przez co najmniej 12-14 dni.
Dzieci w wieku od 2 do 5 lat dawka pojedyncza - 1 łyżeczka 2 razy dziennie.
Dla poprawy stanu zdrowia oraz w celach profilaktycznych zalecana kuracja 3-4 razy w roku przez 1-2 miesiące.
Oryginalna "VIN-VITA" ma charakterystyczny słodko-cierpki smak i nie zawiera cukru, miód dodawać do smaku. Koncentrat można z korzyścią przyjmować przez dłuższy czas, ponieważ trwały efekt zdrowotny występuje po czasie.

Przeciwwskazania:
Nie zostały stwierdzone. Możliwa indywidualna nietolerancja produktów przetwórstwa winogron.

  • "VIN-VITA" nie zawiera alkoholu i konserwantów, więc po otwarciu butelkę najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.
  • koncentrat " VIN-VITA" został opracowany w oparciu o najnowsze technologie i doświadczenia ukraińskich naukowców.
  • nie zawiera substancji pochodzących z upraw modyfikowanych genetycznie. Może zawierać naturalny osad.


Powiększ zdjęcie
IMMUNE RENEW
Optymalny układ odpornościowy !!!
Problemom AUTOIMMUNOLOGICZNYM STOP!!
Średnia rynkowa cena:
84 zł
Optymalny układ odpornościowy

Formuła dla wegetarian

NIW® Immune Renew™ - naturalna formuła zawierająca standaryzowany wyciąg z Astragalus i zastrzeżoną mieszanki 8 organicznych grzybów zawierających dużą dawkę β-glukan – betaglukan 1,3 – organiczny związek chemiczny z grupy polisacharydów – składnik budulcowy ścian komórkowych grzybów. Badania naukowe wykazały, że forma 1,3 – betaglukan wyraźnie wspiera mechanizmy zarówno wrodzonej, oraz nabytej odporności. Zwiększają ilość limfocytów T, które są odpowiedzialne za niszczenie komórek zakażonych przez drobnoustroje oraz za niszczenie komórek nowotworowych wspomagają odpowiedź humoralną i komórkową, ułatwiają aktywację limfocytów B i makrofagów, stymulują wytwarzanie przeciwciał IgA, IgG1, IgG3 i IgG4 oraz zwiększają aktywność komórek NK (ang. Natural Killer – naturalni zabójcy) – główna grupa komórek układu odpornościowego odpowiedzialna za zjawisko naturalnej cytotoksyczności. Głównym zadaniem komórek NK jest uczestnictwo we wczesnych fazach odpowiedzi nieswoistej oraz nadzorze immunologicznym.PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, nie stosować u dzieci poniżej 4 roku życia.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

DAWKOWANIE: doustnie 1 kapsułka 1-2 razy dziennie 30 min. przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 90 kapsułek w plastykowej butelce.

WRZOŚNIAK RÓŻNOBARWNY, SŁONECZNY GRZYB, ŻAGWICA LISTKOWATA, KORDYCEPS, SOPLÓWKA JEŻOWATA, LAKOWNICA LŚNIĄCA, TWARDNIK JAPOŃSKI, TRAGANEK BŁONIASTY

    T. versicolor zawiera polisacharyd – K (Krestin, PSK) składający się z protein β-glukan: β-1,4 łańcuchu głównego oraz β-1,3 i β-1,6, łańcuchów bocznych. American Cancer Society deklarują, że PSK jest obiecującą substancją w kompleksowej terapii przeciwnowotworowej, ze względu na wielorakie oddziaływanie na procesy złośliwe i bezpieczeństwo stosowania. W 1980 roku Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej Japonii zatwierdził PSK jako preparat przeciwnowotworowy. Przeprowadzone badania in vitro, w warunkach in vivo, potwierdzają aktywność przeciwnowotworową PSK oraz potwierdzają skuteczność stosowania u pacjentów poddanych chemioterapii, chorych na rak żołądka, jelita grubego i płuc. A. blazei pochodzi z Brazylii, roślina została odkryta w 1960 roku przez japońskiego naukowca Takatoshi Furumoto. Ponad 50-letnie badania bezsprzecznie potwierdzają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. A. blazei zawiera wysokim poziom β-glukan i pochodne α-glukan – związki, które wykazują działanie antymiotyczne (przeciwdziałają podziałowi komórek), są inhibitorami angiogenezy (hamują powstawanie nowych naczyń krwionośnych), równoważą szczyt glukozy we krwi, zapobiega cukrzycy, stymulują układ odpornościowy, aktywują białe krwinki, makrofagi, neutrofile i limfocyty oraz produkcje cytokin: interferony i interleukiny. Ekstrakty z grzyba są najpopularniejszymi specyfikami medycyny komplementarnej i alternatywnej stosowany przez chorych na raka w Brazylii, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Japonii.
    Badania przeprowadzone w roku 2009, przez Memorial Sloan-Kettering Cancer Center z udziałem chorych na raka, potwierdził korzystny wpływ G. frondosa na stan zdrowia pacjentów. Ekstrakty z Maitake stymulują zarówno wrodzoną, jak i adaptacyjną odporność organizmu, mają wpływ na apoptozę w liniach komórek nowotworowych (komórki ludzkiego raka piersi, prostaty i skóry), hamują angiogenezę (proces tworzenia nowych naczyń włosowatych) poprzez zahamowanie czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego, hamują wzrost różnych typów komórek nowotworowych oraz hamują procesy przerzutowe. Oprócz tego, grzyb reguluje poziom glukozy, insuliny w surowicy i wątrobowych lipidów: cholesterol, trójglicerydów i fosfolipidy. C. sinensis – Ascomytes – maczużnik to rodzaj z 100 gatunków pasożytniczych grzybów z klasy workowców, występujących na całym świecie. C. sinensis pasożytuje na gąsienicach Hepialus armoricanus rzadkiego himalajskiego gatunku ćmy. Grzyb ten poszukiwano w zach. Chinach od tysięcy lat. Obecnie produkuje się go w nieco tańszy sposób na pszenicy.
    W tradycyjnej medycynie chińskiej, cordyceps skwalifikowany jako środek wzmacniający: odżywia Yin (oznacza strukturę) i wzmacnia Yang (oznacza funkcję). Wykazuje działanie antyoksydacyjne, stymuluje i reguluje system odpornościowy, co jest przydatne w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Obecność polisacharydów i innych substancji grzyba zmniejsza skutki uboczne chemio- i radioterapii, przywraca funkcję szpiku kostnego, zwiększa ilość białych krwinek, selektywne hamuje syntezę RNA w komórkach nowowtworowych, hamuje angiogenezę i replikację wirusów wywołujących powstanie nowotworu. Z P. linteus zostały wyizolowane: kwas protokatechowy, protokachedowy aldehyd, kwas kawowy, kwas elagowy (jeden z najsilniejszych antyoksydantów, chroni struktury DNA i RNA, hamuje mutacje komórek, czyli ten pierwszy etap inicjacji tworzenia karcenogenezy, usuwa z organizmu związki kancerogenne), hispidynę, davalliactone – bioaktywną hispidinę, hypholomię B, interfuginę A i inoscavinę. Badania prowadzone przez Harvard Medical School potwierdzają, że ekstrakty z grzyba stymulują hormonalny i odpornościowy układy, hamują wzrost guza i przerzuty. G. lucidum jest jednym ze skarbów tradycyjnej medycyny chińskiej, grzyb bardzo ceniony przez pierwszych cesarzy chińskich m.in. przez Żółtego Cesarza 2500 r.p.n.e. Polisacharydy, ganoderiol F, ganodermanontriol oraz terpeny, takie jak ganodermanondiol i kwas ganolucidique – substancję zawarte w grzybie wpływają na pięć kluczowych organów: serce, płuca, wątrobę, trzustkę i nerki. Aktywizują układ immunologiczny oraz potęgują działanie makrofagów monocytarnych, zwiększają produkcję makrofagów, limfocytów T, immunoglobuliny i interleukin – grupa cytokin biorąca udział w procesach układu odpornościowego i krwiotwórczych. Przeciwnowotworowe działanie grzyba zostało odkryte w latach 60,  w Instytucie Badania Raka w Tokio. Shiitake wykazuje antywirusowe i antybakteryjne właściwości, zapobiega replikacji wirusa poprzez selektywne wiązanie wirusowych proteaz i blokowanie proteolityczne, rozszczepienie prekursorów białek, które są niezbędne do wytwarzania zakaźnych cząstek wirusowych. AHCC – heksoza skorelowana – α-glukan, związek wyizolowany z grzyba, jest najbardziej popularnym środkiem medycyny komplementarnej i alternatywnej, stosowany przez chorych na raka w Japonii. AHCC stymuluje odporność komórkową za pośrednictwem aktywacji białych krwinek, a w szczególności komórek NK, makrofagów oraz zwiększenia liczby i aktywności komórek dendrytycznych (komórki prezentujące antygen), tym samym zwiększa kompetencję immunologiczną, również do do zpoznawania nowowtwrów. A. membranaceus stymuluje śledzionę (oczyszczanie krwi), płuca, wątrobę, nerki i nadnercza, układ krążenia, moczowy oraz układ hormonalny. Bardzo silny stymulator, pobudza system przysadkowo – adrenalinowy, który aktywizuje szereg fermentów stymulujących odnowę sił organizmu, zwiększa energię, bioenergetyczne możliwości serca, przyspiesza metabolizm komórkowy, termogenezę (spalanie tłuszczu z wytworzeniem ciepła), obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Frakcja polisacharydów i astragaliny stymulują układ odpornościowy, aktywują działanie makrofagów, zwiększają produkcję tlenku azotu i nadtlenku wodoru oraz wydzielanie cytokin, które są sygnałem do specyficznej odpowiedzi immunologicznej, wzmacniają działanie interferonu, ograniczają rozwój guzów nowotworowych. Flawonoidy i alkaloidy stymulują pracę organów krwiotwórczych: trzustki, szpiku kostnego, stymulują pracę żył, tętnic, naczyń włosowatych i serca, oczyszczając je ze złogów miażdżycowych, a saponiny usuwają lipidy z mięśnia sercowego. Zioło wywiera silne działanie stymulujące, jednak w odróżnieniu od innych stymulatorów nie podnosi ciśnienie u osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: układ immunologiczny: zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV, Human Papilloma Virus) i problemy z nim związane, okres jesienno-zimowy, profilaktyka epidemii grypy, częste przeziębienia, przeciwbakteryjna i przeciwwirusowa ochrona organizmu, kompleksowa terapia choroby nowotworowej; hepatologia: wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, spowodowane wirusem HBV i HCV, marskość, choroby autoimmunizacyjne – grupa chorób, w patogenezie których układ odpornościowy organizmu niszczy własne komórki i tkanki: toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, układowe zapalenie naczyń, reumatoidalne i zesztywniające zapalenie stawów, kręgosłupa, nieswoiste zapalenia jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna, choroba Hashimoto – zapalenie tarczycy, choroba Gravesa-Basedowa – nadczynność (niekiedy niedoczynność) tarczycy, przerost ogólny (wole) i ogniskowy (guzki i guzy) tarczycy, miastenia, stwardnienie rozsiane, bielactwo, łuszczyca.

Powiększ zdjęcie
 
SPECIL TWO

   
100 % naturalny mega kompleks witamin, minerałów, enzymów, aminokwasów, ziół i alg
Średnia rynkowa cena:
112 zł
90 tabl.

...
Wróć do spisu treści