Odchudzanie - doktor-natura.info.pl

Uwaga! Strony te mają za zadanie zapoznanie internautów z uznanymi w świecie naturalnymi preparatami wspomagającymi zdrowie. Podane ceny są średnią cen w Polsce i krajach ościennych. Pamiętaj!!! Nawet największa wiedza w tym temacie nie zwalnia Cię od wizyty u lekarza specjalisty ! Miłej lektury ...... doktor-natura.
Przejdź do treści

Odchudzanie

Odchudzanie i oczyszczanie
W dziale tym przedstawiamy Państwu najlepsze naszym zdanie preparaty wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn i zbędnych produktów funkcjonowania organizmu. Tym samym skutecznie wspomagają one prawidłową pracę naszego ciała, a osobom chcącym zrzucić kilka zbędnych kilogramów ułatwiają przejście tego bardzo często trudnego, zarówno fizycznie jak i psychicznie okresu.
5 HTP - PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny. Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!! Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD.
Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!

Średnia rynkowa cena:

68zł (60 szt.)
112zł (120 szt.)


7-KETO® - metabolit DHEA PURITAN’S PRIDE®
Trój acetylo siedmiotlenek dehydroepiandrosteronu

Średnia rynkowa cena:

84zł (60x25mg)
84zł (30x100mg)


APPLE CIDER VINEGAR FORMULA
Niweluje nadwagę, łaknienie na słodycze, napady "wilczego głodu", chroniczne zaparcia, problemy wątrobowe, trzustkowe, wzdęcia, gazy, obrzęki, zapobieg kamicy dróg moczowych ...

Średnia rynkowa cena:
52zł


KAPSAICYNA

Średnia rynkowa cena:

34zł (60 kaps.)
58zł (120 kaps.)


 
 COLON CLEANSER
wstęp do oczyszczania, odchudzania i przeciw pasożytom

Średnia rynkowa cena:

94zł


KELP
Kompleks alg - 150mg 200 tabl
Formuła dla wegetarian.
Endokrynologia, schorzenia metaboliczne, kardiologiczne, immunologiczne...
Uwaga !!! ZALECANA KONTROLA POZIOMU JODU !!!

Średnia rynkowa cena:
32zł


MOROZNIK KAUKASKI FORTE
+ EKSTRAKT Z ZIELONEJ  HERBATY
działanie: cytostatyczne (hamujące rozwój guzów), przeciwzapalne, przeciw-wirusowe, bakterio-grzybobójcze, rozkurczowe, moczopędne, żółciopędne, zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm, usuwa toksyny z organizmu...

Średnia rynkowa cena:
50zł

MOROZNIK KAUKASKI (ZMIELONE KORZENIE I KŁĄCZE)
Ciemiernik kaukaski / Rhizoma cum radicibus Hellebori caucasicus

Średnia rynkowa cena:
28zł


MULTI - ENZYME FORMULA
- PURITAN'S PRIDE -
Kompleks enzymów trawiennych ,odchudzanie, wzdęcia, choroby żołądka, wątroby, trzustki, cukrzyca typu I i II, ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO. Rekonwalescencja po ostrym zapaleniu trzustki, resekcji żołądka, jelit, gastrektomia, pankreatektomia ...

Średnia rynkowa cena:
58zł


PANCREATIN
4x 500 mg
KOMPLEKS ENZYMÓW TRZUSTKOWYCH

Średnia rynkowa cena:
68zł


SUPER ENZYMES
Kompleks enzymów trawiennych wspomagających pracę trzustki .

Średnia rynkowa cena:
  65zł (90 kaps.)
118zł (180 kaps.)


 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

81zł (120kaps.)Powiększ zdjęcie
5 HTP - PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny.Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!!Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD. Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!
Średnia rynkowa cena:

 68zł (60szt.)
112zł(120szt.)

    Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy u kobiet w ciąży, karmiących matek, chorych na schizofrenie; osoby stosujące leki antydepresyjne stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem specjalistą. Produkt sporadycznie może powodować senność.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego zaleca się równoległe stosowanie Lecytyny.

DAWKOWANIE: dorośli 1 kapsułka 2 razy dziennie, na czczo i przed snem. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
5 – HYDROTRYPTOFAN

    Co piąty człowiek zapada w trakcie swego życia na depresje. Jest to całkowicie niezależne od standardu życia, kraju ani kręgu kulturowego. Szacuje się, że w chwili obecnej około 8% ludzi na cały świecie dotkniętych jest tą chorobą. Po schorzeniach serca, depresja jest najczęstszą i najdroższą chorobą. Depresja może występować w formie bipolarnej, przy której nastrój pacjenta zmniejsza się w ciągu tygodnia od euforii do fazy depresji oraz unipolarnej (ciężkiej), przy której mamy do czynienia ze stałym brakiem energii, motywacji, stanami lękowymi, pustką, uczuciem beznadziejności i brakiem jakichkolwiek pomysłów. Nie wiemy jeszcze jak depresja powstaje na poziomie neurofizjologicznym, lecz w ostatnich latach odkryto, że grają tu bardzo dużą rolę neurotransmitery serotonina i noradrenalina. Szybkie tempo życia, stres, picie dużych ilości kawy, alkoholu, niezadowolenie z życia, wyglądu, nadwaga, strach przed utratą partnera i in. zmuszają nas do forsownych diet i wysiłku fizycznego, a co za tym idzie do utraty bardzo ważnych dla naszego mózgu substancji i znacznego spadku serotoniny – hormonu spokoju i zadowolenia. Ścisła dieta również prowadzi do znaczącego spadku poziomu serotoniny, co z kolei objawia się zwiększonym łaknieniem na węglowodany i utrudnia nam osiągnięcie wymarzonego efektu. Obniżona ilość danego hormonu niezwłocznie prowadzi do jeszcze większej frustracji, braku tolerancji, niezadowolenia z siebie – krąg zamyka się. Witaj, DEPRESJO!

    Z nasion zachodnioafrykańskiej rośliny Griffonia simplicifolia uzyskuje się aminokwas 5-HTP-hydrotryptofan. Przemiany tryptofanu są źródłem istotnych związków melatoniny (hormonu snu i czuwania) i serotoniny (hormonu „szczęścia”). Serotonina – hormon tkankowy, ważny neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym i pokarmowym, jest niezbędna do snu, wpływa na potrzeby seksualne, zachowania impulsywne i apetyt. Niedobór serotoniny wywołuje depresję, stany lękowe, wyzwala agresję. Serotonina odgrywa ważną rolę w rytmie snu, apetycie, pamięci, kontroli bólu i stanach zapalnych. Stres, nałogi, nadwaga, ataki migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, myśli samobójcze często związane są z niskim poziomem serotoniny.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: preparat aktywuje ośrodki „zadowolenia”, polepsza nastrój, blokuje apetyt, zwłaszcza na słodycze i węglowodany, przyspiesza poczucie sytości po posiłku, likwiduje nerwowość, niepewność, niezadowolenie, wyrównuje wahania nastroju, skraca czas zasypiania, czas niezbędnego snu (wydłużające fazę REM), pomaga w szybszym powrocie na jawę i szybszej koncentracji. 5-HTP wspomaga pracę mózgu, utrzymanie dobrej kondycji umysłowej, efektywny dla dzieci z ADHD, pomaga im w utrzymaniu stanu spokoju i wydłuża czas utrzymania wzmożonej uwagi, jest łatwo przyswajalnym, bezpiecznym, naturalnym suplementem.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: trudności w zasypianiu, bezsenność wiekowa, na tle nerwowym, częste nocne przebudzenia, napady „wilczego głodu”, chęć podjadania przed snem, zwiększone łaknienie na słodycze, nadwaga, nerwica wegetatywna, migrena skurczowa, depresja, syndrom przewlekłego zmęczenia, brak satysfakcji, uczucie niepokoju, strachu, wahania nastroju, apatia, myśli o samobójstwie, agresywność, rekonwalescencja po udarze mózgu, słaba pamięć, epilepsja, nadmierne pocenie się, upośledzenie czucia, choroba Parkinsona, znużenie seksualne, impotencja, anorgazmia, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, nerwicowy częstoskurcz, pomocniczo w kuracji uzależnień: palenie, alkoholizm, narkomania.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 60 lub 120 kapsułek w plastikowej butelce.

TAGI: 5HTP 5 HTP 5-HTP HTP

Powiększ zdjęcie
7-KETO® - metabolit DHEA PURITAN’S PRIDE®
Trój acetylo siedmiotlenek dehydroepiandrosteronu
Średnia rynkowa cena:

84zł (60x25mg)
84zł (30x100mg)
7-KETO - metabolit DHEA Trój acetylo siedmiotlenek dehydroepiandrosteronu
Dr. Henry A. Lardy 1917-2010 r. - biochemik i profesor na wydziale biochemii Uniwersytetu Wisconsin w Madison, w 1958 r. został wybrany do Narodowej Akademii Nauk. Jego zespół naukowy koncentrował się na wyjaśnieniu mechanizmów leżących u podstaw metabolizmu. Laboratorium Lardiego wyodrębniło i przebadało 150 metabolitów DHEA i opublikowało ponad 370 artykułów poświęconych różnym zjawiskom metabolicznym. Punktem zwrotnym w nistorii biochemii była publikacja wyników badań w czasopiśmie „Steroids” w 1998 r. Okazało się że większość steroidów - pochodnych DHEA, nie indukowało aktywności enzymów termogenicznych, podczas gdy metabolit 7-Keto® działał.

7-Keto® - DHEA (7-Oxo) 3-acetyl-7-ketodehydroepiandrosteron jest steroidem, wytwarzanym przez metabolizm prohormonu -DHEA, działa na przemianę materii 2,5 razy bardziej aktywnie niż DHEA i nie przekształca się w testosteron lub estrogen jak DHEA. 7-Keto® wykazuje udokumentowaną aktywność termogeniczną, aktywuje 3 enzymy termogeniczne: dehydrogenazę glicerol-3-fosforanową, enzym malicowy i utleniający acylowy CoA. Zgodnie z biologiczną definicją termogenezy, wszystkie trzy z tych aktywacji enzymatycznych napędzają podłoża wytwarzające energię w kierunku mniej wydajnej produkcji ATP, w stosunku do wytwarzania ciepła. Enzymy te sprzyjają wykorzystaniu tłuszczu zapasowego do produkcji energii i ciepia.

PPM - podstawowa przemiana materii (najmniejsze tempo przemiany materii, zachodzącej w organizmie człowieka, znajdującego się w stanie czuwania, niezbędne do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych,). W zależności od wieku i stylu życia, PPM pochłania od 45% do 70% dziennego zapotrzebowania energetycznego człowieka. Wraz z wiekiem PPM spada, ale często nie zmieniają się nasze przyzwyczajenia żywieniowe, co prowadzi do nadwagi. Badania z 2007 r. wykazały, że stosowanie 7-Keto® w połączeniu z dietą z ograniczoną ilością kalorii zwiększa PPM, nawet o 5,4%. Przedkliniczne badania przeprowadzone w Centrum Badań Klinicznych w Chicago, potwierdzają bezpieczne stosowanie 7-Keto® u ludzi w dawkach do 200 mg dziennie przez 4 tygodnie, natomiast 25-50 mg dziennie to optymalna dawka (może być stosowana przez dłuższy czas) dla wszystkich, kto chcę opóźnić proces starzenia się i utrzymać wagę. 7-Keto® nie akumuluje się w organizmie, jest szybko wchłaniany i przekształcany w pochodną siarczanu, osiąga maksymalne stężenie w osoczu w ciągu 2,2 godziny, a okres pół- trwania wynosi 2,17 godziny. Na podstawie tych danych zaleca się stosowanie suplementu 2 razy dziennie, w pierwszej połowie dnia. W USA 7-Keto® jest sprzedawane jako suplement diety od 1998 r. Wiek, infekcje wirusowe, kofeina, niedobór snu, zwiększony wysiłek fizyczny, niski poziom estrogenów, menopauza, trauma, przewlekły stres, podskórna tkanka tłuszczowa są przyczyną podwyższonego poziomu kortyzolu - hormonu stresu we krwi. Przewlekły nad­miar kortyzolu prowadzi do charakterystycznego przemieszczenia się depozytów tkanki tłuszczowej (bawoli kark, otyłość brzuszna, chude kończyny), ścieńczenia skóry, powstania rozstępów, trądziku oraz insulinooporności. 7-Keto® wyraźnie zmniejsza poziom kor­tyzolu, zwiększa odporność organizmu, poprawia pamięć, hamuje destrukcyjne procesy w mózgu, opóźnia procesy starzenia się.
Suplement sprzyja przekształceniu tyrozyny w T4 - tyroksynę, a następnie poprzez odjodowanie do T3 - trijodotyroniny - najważniejszego hormonu tarczycy, odpowiadającego m.in. za: metabolizm węglowodanów i tłuszczów, nasilenie przemian energetycznych, zwiększenie zużycia tlenu i two­rzenie ciepła oraz nie ma wpływu na TSH i T , a więc nie ma nega­tywnego wpływu na funkcję tarczycy.
 
WSKAZANIA DO STOSOWANIA: suplement dla osób po 40 roku życia, zespół przewlekłego zmęczenia, bezsenność, pogorszenie się sprawności fizycznej, zmniejszenie siły mięśni, niedoczynność tar­czycy: zwiększenie masy ciała, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne, uczucie chłodu, przewlekłe zaparcia (spowolnienie perystaltyki), sucha, zimna, blada, nad­miernie rogowaciejąca skóra (objaw brudnych kolan), obrzęki pod­skórne (tzw. obrzęk śluzowaty) - skutek nagromadzenia glikoza- minoglikanów (kwas hialuronowy) zatrzymujących wodę, których syntezę normalnie hamuje T3 (dotyczą twarzy, zwłaszcza powiek), łamliwe włosy, przerzedzenie brwi, bradykardia - obniżona akcja serca, nieregularne miesiączkowanie; schorzenia metaboliczne: oporna nadwaga, otyłość, nagromadzenie tkanki tłuszczowej na karku, w okolicach nadobojczykowych, na brzuchu, wielomocz, nieprawidłowa tolerancja glukozy (związana z niedoczynnością nadnerczy), cukrzyca typu II, wysoki poziom cholesterolu (nawet 300-400 jednostek), miażdżyca, nadciśnienie tętnicze.

NIE ZAWIERA: sztucznych barwników, słodzików, konserwantów, cukru, skrobi, mleka, laktozy, soi, glutenu, pszenicy, ryżu, ryb i soli. Wszystkie surowce są „GE-free” (nie były poddawane inżynierii genetycznej); nie były także poddawane obróbce wysokoenergetycznej (napromieniowanie, działanie mikrofal).

PRZECIWWSKAZANIA: nadwrażliwość na 7-Keto®, kobiety w ciąży, okres laktacji, osoby do 18 roku życia, z rakiem sutka, mężczyźni z przerostem prostaty, kobiety stosujące HTZ - zastępczą terapię hormonalną, z rakiem jajnika lub innymi nowotworami estrogenozależnymi, mężczyźni leczeni pochodnymi testosteronu, osoby z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, problemami psychicznymi, po udarze mózgu nie powinny stosować danego suplementu.

UWAGA: osoby chorujące na cukrzycę, chorobę autoimmuno-logiczną, tarczycę, anemię złośliwą, z nerwicą, stosujące leki na receptę, przeciwzakrzepowe, hormonalne, przeciwargawkowe i psycnoleptyczne, w tym inhibitory MAO, stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem. 7-Keto® może osłabiać działanie leków przeciwdrgawkowych (np. karbamazepiny, kwasu walproinowego) i psycholeptycznych (pochodnych fenotiazyny, diazepiny i oksazepiny) - nie zaleca się stosowania preparatu z wymienionymi grupami leków. W przypadku nietolerancji na preparat: nadmierna potliwość, szybkie bicie serca, bezsenność, zaburzenia wzroku, drżenie, niepożądany rozrost włosów, pogrubienie głosu, ból głowy, wahania nastroju, zwiększenie ciśnienia krwi, wrażliwość piersi, zaburzenie miesiączkowania lub inne niepożądane objawy, należy odstawić suplement. W przypadku wystąpienia słabo nasilonych działań niepożądanych (np. trądzik, przetłuszczanie się skóry) należy odstawić suplement na 2-3 tygodnie, następnie stosować 1 tabletkę co 2-3 dzień. Jeśli objawy wystąpią ponownie, nie należy przyjmować suplementu (zalecana jest konsultacja lekarska). Umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

ZWIĘKSZENIE EFEKTU TERAPEUTYCZNEGO: stosując równolegle Ashwagandha, Omega 3 lub Omega 3-6-9 skuteczniej obniżamy poziom kortyzolu we krwi, tym samym przyspieszamy spalanie tłuszczu na brzuchu i karku.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE: prawidłowo stosowany 7-Keto® jest preparatem bezpiecznym i dobrze tolerowanym. Działania niepożądane występują rzadko, zależą od dawki i ustępują po odstawieniu suplementu.

DAWKOWANIE: preparat przeznaczony do długotrwałego stosowania, dla osób po 40 roku życia. Preparat stosujemy doustnie, w pierwszej połowie dnia, 30 min. przed lub w trakcie posiłku, 2 razy dziennie po 1 kapsułce w dawce 25 mg. Osoby z oporną nadwagą, które potrzebują schudnąć szybko, powinny stosować dawkę 100 mg, 2 razy dziennie, maksymalnie przez 4 tygodnie. Następnie należy zrobić przerwę na 2 tygodnie, po przerwie kurację można powtórzyć. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania. OPAKOWANIE: 60 elastycznych kapsułek po 25 mg lub 30 po 100 mg w plastykowej butelce.

KOD PRODUKTU: 60369, 51677

Powiększ zdjęcie
APPLE CIDER VINEGAR FORMULA
Niweluje nadwagę, łaknienie na słodycze, napady "wilczego głodu", chroniczne zaparcia, problemy wątrobowe, trzustkowe, wzdęcia, gazy, obrzęki, zapobieg kamicy dróg moczowych ...
Średnia rynkowa cena:

 52zł

    Doskonała kompozycja proszku octu jabłkowego, witamin, mikroelementów,  błonnika i Gymnema Sylvester, oczyszczająca organizm, obniżająca łaknienie,  poziom cukru i przyspieszająca przemianę materii.

WITAMINA B6, WAPŃ FOSFOR, CHROM, SÓD, OCET Z WINA JABŁKOWEGO, PEKTYNY JABŁKOWE, GYMNEMA SYLVESTRE
    Witamina B6 bierze udział w przemianie aminokwasów, tłuszczów i węglowodanów, ułatwia ich rozkład, przemianę, umożliwia magazynowanie energii. Wapń, Fosfor i Sód wchodzą w skład kości, kwasów nukleinowych oraz związków przekazujących energię na poziomie molekularnym, takich jak ATP. Chrom zwiększa magazynowanie glukozy w mięśniach, wspomagając syntezę glikogenu, stymuluje przemiany energetyczne i syntezę kwasów tłuszczowych, pobudza transport aminokwasów do komórek, ogranicza odkładanie się tłuszczu. Właściwości lecznicze octu jabłkowego odkryto już w starożytnym Egipcie. Kleopatra zażywała rozcieńczony wodą ocet jabłkowy po każdej obfitej uczcie. Dzięki temu słynęła ze wspaniałej figury i dobrego zdrowia. Aktywnymi składnikami octu są: 20 związków mineralnych i pierwiastków śladowych: wapń, potas, chlor, żelazo, fluor, miedź, magnez, sód, fosfor, krzem, witamina A, kwasy: mlekowy, cytrynowy, octowy i propionowy, enzymy, aminokwasy i flawonoidy. Kwas octowy działa bakteriobójczo, porządnie „sprząta” jelita i żołądek (oczyszcza z zastarzałych złogów, przeciwdziała fermentacji jelitowej, zwalcza pasożyty). Zmienia pH moczu, tym samym oczyszcza układ moczowy, korzystnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego, obniża poziom cholesterolu, pobudza wydzielanie soków i enzymów trawiennych, przyspiesza spalanie tłuszczu. Gymnema sylvestre zmniejsza apetyt, zwłaszcza na cukier, stymuluje beta komórki trzustki do wydzielania insuliny, powodując obniżenie poziomu cukru we krwi na dłuższy czas, polepsza przemianę węglowodanów, komórkowy proces przyswojenia glukozy, regeneruje trzustkę (odpowiedzialną za produkcję insuliny), w cukrzycy typu I normalizuje poziom cukru, w cukrzycy typu II zmniejsza stężenie glukozy we krwi po posiłku.WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  nadwaga, zwiększone, łaknienie na słodycze, napady „wilczego głodu”, chroniczne  zaparcia, niewydolność, marskość, tłuszczowa infiltracja wątroby, diabetes  mellitus – cukrzyca typu I-II, niestrawność związana z brakiem enzymów  trzustkowych, wysoki poziom cukru, cholesterolu, trójglicerydów, kwasu moczowego  we krwi, zatrzymywanie się wody w organizmie (obrzęk pod oczami, kończyn),  przerost patologicznej flory bakteryjnej: Candida albicans, Escherichia coli,  Enterococcus, Heliobacter pylori, alergia pokarmowa, wzdęcia, gazy, gnilne  procesy w przewodzie pokarmowym, kamica moczowa.

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy u kobiet w ciąży, karmiących matek i u dzieci poniżej 18 roku życia. W przypadku, gdy pacjent przyjmuje leki, stosowanie suplementu należy skonsultować z lekarzem.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

DAWKOWANIE: 3 tabletki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.
OPAKOWANIE: 90 tabletek w plastykowej butelce.

Powiększ zdjęcie
 
COLON CLEANSER
wstęp do oczyszczania, odchudzania i przeciw pasożytom
Średnia rynkowa cena:

94zł
Oczyszczanie jelita grubego, zaparcia wtórne, dermatologia,  nadwaga, LIKWIDACJA KAMIENI KAŁOWYCH!
Kuracja Kompletna 1 opak- 240 kaps.

Colon Cleanser – Puritan’s  Pride
Oczyszczenie jelit i organizmu; zaparcia


PRZECIWWSKAZANIA: ciąża,  okres laktacji, nie stosujemy u dzieci poniżej 18 roku życia. W przypadku  zażywania leków, stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem. Produkt  stosujemy w pierwszej połowie dnia, nigdy na noc, nie stosujemy 2 godziny po  zażyciu leków (może mieć wpływ na wchłanianie).

DAWKOWANIE: 2-4-6  kapsułek 3 razy dziennie 30-60 minut przed posiłkiem. Popić szklanką wody. Dla  najlepszego efektu terapeutycznego należy wypijać 2-3 litry wody w ciągu  dnia.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemny i suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Najlepiej  spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 240 kapsułek  w plastykowej butelce.
BABKA AZJATYCKA, PEKTYNY CYTRUSOWE, GORZKNIK KANADYJSKI, SZAKLAK AMERYKAŃSKI,  PSZENICA ZWYCZAJNA, ALOES BARBADOSKI, SZAKLAK KRUSZYNA, GORYCZKA ŻÓŁTA,  LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS

WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: antybiotyczne, bakterio-, wiruso-, amebo-,  grzybobójcze, przeciwzapalne, przeciw alergiczne, przeciwpasożytnicze,  żółciopędne. Preparat pobudza ruchy robaczkowe jelit, wydzielanie soku  żołądkowego, likwiduje efekt tzw. „twardego brzucha”, nawilża jelita, działa  łagodnie przeczyszczająco, powlekająco na błony śluzowe, pobudza wytwarzanie  interferonu i antygenów wirusowych – substancji chroniących nasz organizm przed  inwazją wirusów, a pośrednio przed niektórymi rodzajami nowotworów wywołanych  przez onkokenne wirusy. Likwiduje kolnie grzybów i patologiczną florę  bakteryjną. Pod wpływem płynów i kwasów przewodu pokarmowego powstaje  żelopodobna papka o właściwościach absorpcyjnych. Papka absorbuje resztki  jedzenia, odpady metabolizmu, chorobotwórczą florę bakteryjną, aleregeny  pokarmowe, cholesterol, lipidy, kwasy żołądkowe i żółciowe, a następnie usuwa z  organizmu. Masa pektynowa wiąże się z kwasami żółciowymi zmniejsza przyswajanie  tłuszczów, wypełnia żołądek, redukując apetyt oraz przyśpiesza uczucie sytości.  Preparat wspiera proces trawienia i wypróżniania, polepsza przemianę materii,  przyśpiesza proces odchudzania, dokładnie oczyszcza jelita i zasiedla je  korzystną florą bakteryjną.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  przerost flory patologicznej: Candida albicans, Staphylococcus, Escherichia  coli, Klebsiella, Clostridium, Enteroccocus, Heliobacter pylori, ameboza –  choroba inwazyjna przewodu pokarmowego wywołana przez pierwotniaka z rodziny  Entamoebidae; schorzenia metaboliczne: nadwaga, acidoza –  zakwaszenie organizmu, wysoki poziom cukru, kwasu moczowego, cholesterolu,  trójglicerydów, bilirubiny we krwi, zaparcia wywołane osłabieniem lub brakiem  perystaltyki, zaparcia nawykowe, w okresie przekwitania, po operacjach i osób z  nadwagą; hepatologia: ostre i chroniczne zapalenie wątroby,  wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, marskość, tłuszczowa infiltracja, kamica  żółciowa; przewód pokarmowy: przewlekły nieżyt przewodu  pokarmowego, bez kwaśność, uszkodzenie błon śluzowych żołądka i jelit przez  toksyny bakteryjne, słabe zaburzone trawienie, zespół spastycznego jelita,  niestrawność związana z brakiem enzymów trzustkowych, alergia pokarmowa, wrzody  żołądka, jelit, wzdęcia, gazy, gnilne procesy w przewodzie pokarmowym,  dysbakterioza, dla osób zagrożonych lub chorych na hemoroidy;  dermatologia: dermatozy inne odczyny skórne spowodowane  intoksykacją organizmu, łojotokowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, grzybica  skóry, zmiany skórne o podłożu alergicznym, trądzik dziecięcy, różowaty,  sterydowy; układ sercowo – naczyniowy: nadciśnienie tętnicze, arterioskleroza,  choroba wieńcowa, zwapnienie naczyń wieńcowych. W jelicie grubym odbywa się  resorpcja wody, właśnie od czystości jelita grubego zależy czystość krwi i  innych płynów w organizmie.

Powiększ zdjęcie
KAPSAICYNA
Średnia rynkowa cena:

 34zł (60 kaps.)
58zł (120 kaps.)

Właściwości: Kapsaicyna to nowoczesna formuła wspomagająca walkę z nadwagą. Kapsułki o unikalnej formule zawierają silnie skoncentrowany ekstrakt kapsaicyny pozyskany z pieprzu cayenne, który przyspiesza metabolizm i pobudza organizm do spalania maksymalnej ilości kalorii.
 
Składniki: Substancja wypełniająca-maltodekstryna (skrobia), ekstrakt kapsaicyny, kapsułka vega (warzywny składnik otoczki, barwnik - dwutlenek tytanu), substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu.

Jedna kapsułka/ Porcja dzienna (cztery kapsułki): 380mg ekstraktu (1 kapsułka), 1520mg ekstraktu z pieprzu cayenne (4 kapsułki).

Sposób spożycia: 1-2 kapsułki dwa razy dziennie.
Nie należy przekraczać podanej dawki. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej i zrównoważonej diety zdrowego trybu życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby poniżej 18 roku życia oraz osoby chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem preparatu.

Przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie stosować, jeśli wewnętrzne uszczelnienie zostało uszkodzone.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Opakowanie: 60 lub 120 kapsułek


Powiększ zdjęcie
KELP
Kompleks alg - 150mg 200 tabl
Formuła dla wegetarian.
Endokrynologia, schorzenia metaboliczne, kardiologiczne, immunologiczne...
Uwaga !!! ZALECANA KONTROLA POZIOMU JODU !!!
Średnia rynkowa cena:

 32zł
ASCOPHYLLUM NODOSUM, LAMINARIA DIGITATA         
Ascophyllum nodosum – brunatne algi atlantyckie i Laminaria digitata – listownica palczasta – algi brunatne pochodzą z głębin czystych wód Północnego Atlantyku.

SKŁAD CHEMICZNY: plechy alg zawierają: włókna roślinne, polisacharydy, witaminy: A, C, E, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, E, K, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, kwas pantenowy, alginowy, asparaginowy, glutaminowy, glicynę, 21 aminokwasów, fosfolipidy, węglowodany: manit, metylopentoza, laminaryna, sole mineralne zasobne w: cynk, selen, miedź, brom, wapń, potas, magnez, żelazo, lit, bor, krzem, tytan, glin, cynk, molibden, chlor i duże ilości łatwo przyswajalnego jodu.
 WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne,  antyalergiczne. Makro i mikroelementy znajdujące się w algach stanowią swoisty  koktajl wzajemnie oddziałujących substancji. Dzięki różnemu potencjałowi  elektrycznemu, zawarte w algach biokatalizatory zastępują w komórkach  zgromadzone tam szkodliwe połączenia toksyczne, metale ciężkie, toksyny,  radionuklidy i oczyszczają organizm. Suplement podnosi immunologiczną odporność  organizmu, obniża poziom cholesteroli, zapobiega stłuszczeniu wątroby i  tłuszczowej infiltracji naczyń, stymuluje pracę serca. Jest cennym środkiem  uzupełniającym niedobory niezbędnych na co dzień substancji, wspiera syntezę  kolagenu, stanowi materiał budulcowy dla tkanki łącznej, skóry, paznokci,  włosów, ścięgien, chrząstki stawowej; pobudza krążenie krwi i limfy, stymuluje  przemianę materii, reguluje czynność gruczołów łojowych, oczyszcza, odkwasza i  alkalizuje krew. Najważniejszą wartością alg jest duża zawartość łatwo  przyswajalnego jodu, głównej części składowej tyroksyny, trijodotyrozyny i  tyreokalcetoniny – hormonów tarczycy. Wchłonięcie jodu następuje dzięki  fermentom wątroby, które wydzielane są w przypadku braku tego pierwiastka;  wystarczająca ilość jodu powoduje zaprzestanie produkcji fermentu, wtedy jod nie  jest wchłaniany.
Deficyt jodu w organizmie jest ukrytą przyczyną wielu chorób i dolegliwości.  Problem niedoboru jodu dotyczy ok. 1,7 miliarda ludzi w 153 krajach. Popularnym  sposobem zaradzenia tej sytuacji jest jodowanie soli. Jest to jednak metoda,  która okazała się nieskuteczna, a wręcz szkodliwa. Taka sól, zawierająca jodek  potasu (jod nieorganiczny), zostaje całkowicie wchłonięta przez tarczyce, a w  przypadku nadmiaru powoduje zachorowanie tarczycy (nadczynność lub wole). Aby  uniknąć tym problemom, należy stosować naturalne kompozycje zawierające  organiczne związki jodu, takie jakie występują w przyrodzie.

OBJAWY NIEDOBORU JODU W ORGANIZMIE I  WSKAZANIA DO STOSOWANIA: schorzenia metaboliczne: nadwaga,  wysoki poziom cukru, cholesterolu nawet 400-800% mg, obrzęk świadczący o  zatrzymywaniu się wody w organizmie, nadmierne pocenie się; endokrynologia:  niedoczynność tarczycy, różne postacie zapalenia tarczycy i przerost ogólny  (wole) i ogniskowy (guzy); alergologia: alergia pokarmowa, alergiczne zapalenie  oskrzeli, sezonowy, alergiczny nieżyt nosa; emocjonalne: drażliwość,  przygnębienie, nerwica, bezsenność lub senność, osłabienie pamięci i uwagi,  częste bóle głowy; kardiologiczne: miażdżyca, arytmia, spowolniona czynność  serca, nadciśnienie tętnicze; anemia: obniżona zawartość hemoglobiny, która przy  leczeniu preparatami żelaza daje niewystarczające rezultaty; immunologiczne:  osłabienie systemu odpornościowego, częste przeziębienia; skóra i tkanka łączna:  blada, skóra i śluzówka, problematyczna cera, wypadanie włosów, łamliwe  paznokcie, dystrofia tkanki łącznej. Suplement szczególnie przydatny dzieciom do  prawidłowego wzrostu, rozwoju psychicznego i fizycznego, osobom narażonym na  promieniowanie radioaktywne.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Tabletki pokryte są specjalną warstwą, chroniącą przed utratą jodu.

PRZECIWWSKAZANIA: choroba Gravesa-Basedowa – nadczynność tarczycy wraz z obecnością przeciwciał przeciwtarczycowych, choroba Hashimoto; kobiety w ciąży i okresie laktacji stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem.

DAWKOWANIE: 1 tabletka dziennie, 30 min. przed lub w trakcie posiłku, po 30 dniach kuracji należy zrobić przerwę 7-10 dni. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.
OPAKOWANIE: 200 tabletek w plastykowej butelce.

Powiększ zdjęcie
MOROZNIK KAUKASKI
FORTE
+ EKSTRAKT Z ZIELONEJ HERBATY
działanie: cytostatyczne (hamujące rozwój guzów), przeciwzapalne, przeciw-wirusowe, bakterio-grzybobójcze, rozkurczowe, moczopędne, żółciopędne, zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm, usuwa toksyny z organizmu...
Średnia rynkowa cena:
50zł
Ciemiernik kaukaski + Herbaciany krzew / Rhizoma cum radicibus  Hellebori caucasicus + Extractum Herba Camellia sinensis

 
Camellia sinensis – herbata zielona jest dużym, wiecznie zielonym krzewem,  pochodzi z Chin i Indii. Pierwszy zapis dotyczący leczniczych właściwości  herbaty znalazł się w księdze medycyny chińskiej w 2737 r. p.n.e.

SKŁAD CHEMICZNY: C.  sinensis: polifenole składające się z katechin, alkaloidy: kofeina, teofilina i  teobromina, zasady purynowe: adenina i ksantyna, garbniki katechinowe, saponiny,  flawonoidy, olejek eteryczny, a w nim linalol, geniol i jasmon, witaminy: A,  B1, B2, C.
WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE ZIELONEJ  HERBATY: katechiny w organizmie człowieka stymulują aktywność  andrenomimetyczn, wraz z kofeiną i fenolkwasami stymulują termogenezę – rozpad i  spalanie tkanki tłuszczowej z rozprzestrzenieniem energii termicznej. Flawonole  ograniczają aktywność aldolazy – enzymu kontrolującego proces gromadzenia  tłuszczu zapasowego w tkance tłuszczowej, polifenole unieszkodliwiają mutagenne  i kancerogenne działanie toksyn, promieniowania jonizującego, chronią przed  szkodliwym wpływem wolnych rodników struktury DNA i RNA, usuwają z organizmu  związki kancerogenne oraz stymulują układ immunologiczny.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: przeciwzapalne, przeciwwirusowe, bakterio-,  grzybobójcze, rozkurczowe, moczo-, żółciopędne oraz cytostatyczne (hamuje rozwój  guzów). Preparat uwalnia serotoninę (znacznie zmniejsza apetyt), wycisza układ  nerwowy, stymuluję prace wątroby, trzustki, proces hydrolizy tłuszczów (efekt  moczopędny i odchudzający), przyspiesza metabolizm i stwarza doskonałe warunki  dla schudnięcia. Po kuracji na skórze nie tworzą się rozstępy oraz nie ma efektu  jo-jo, gdyż organizm samodzielnie spala tłuszcz zapasowy, z którego wytwarzana  jest energia. Glikozydy znacznie poprawiają krążenie w sercu i na peryferiach,  zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego i tzw. pojemność wurzutową serca,  normalizują rytm. Ułatwiają odpływ krwi z układu żylnego, powodując w ten sposób  obniżenie ciśnienia żylnego krwi oraz ustąpienie obrzęków i zastojów żylnych.  Akumulując się w pniach nerwowych, wraz ze składnikiem mieliny fosfolipidem –  fosfatydylocholiną (Lecytyna, Neuro PS) regenerują mielionowe osłony nerwów  (cecha unikatowa). Suplement stymuluje układ endokrynny: pracę przysadki  mózgowej (ukierunkowuje metabolizm, pobudza rozkład tłuszczu), tarczycy (wzmaga  podstawową przemianę materii, pobudza syntezę białek, zmniejsza poziom  cholesterolu we krwi), trzustki (obniża poziom glukozy we krwi, zwiększa syntezę  białek i tłuszczów), nadnerczy i gruczołów płciowych; stymuluje układ moczowy,  polepsza wodno –solną przemianę, przyspiesza diurezę, zwiększa ilość wydalanego  moczu, a z nim usuwa toksyczne produkty przemiany materii, zwiększa energię  organizmu, tym samym przyczyniając się do samodzielnego oczyszczania z toksyn,  soli, metali ciężkich, odpadów metabolizmu oraz zwiększa wydajność umysłową,  fizyczną i psychiczną.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  problemy metaboliczne: acidoza – zakwaszenie organizmu, nadwaga, nadmierne  pocenie się, daibetes mellitus – cukrzyca typu I i II, wysoki poziom cukru,  kwasu moczowego, cholesterolu i trójglicerydów, gęsta krew nasycona lipidami;  układ sercowy: przewlekła niewydolność serca II i III stopnia z migotaniem bądź  trzepotaniem przedsionków; układ naczyniowy: miażdżyca, niewydolność naczyń  obwodowych, żylaki, embolismus – zatorowość tętnic, vasculitis – zapalenie  naczyń, stopa cukrzycowa, choroba Buergera – zakrzepowo-zarostowe zapalenie  tętnic, zaburzenie krwiobiegu w mózgu (zawroty głowy, migrena); hepatologia:  stłuszczenie wątroby, zastoiny żółci, przewlekłe zaparcia; dermatologia:  ropiejące, trudno gojące się rany, łuszczyca, przebarwienia skóry spowodowane  intoksykacją organizmu; przeciwdziała wirusowi i brodawczaka ludzkiego – HPV,  przyczyny powstawania brodawek i włókniaków; pulmonologia: ciągłe  odchrząkiwanie, zaflegmienie, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma; obwodowy  układ nerwowy: neuralgia nerwu trójdzielnego – twarzowego, kulszowego – rwa  kulszowa, półpasiec, zapalenie korzonków, nerwobóle; endokrynologia:  niedoczynność tarczycy, przerost ogólny (wole) i ogniskowy (guzki i guzy),  niewydolność układu hormonalnego i z nim związana nadwaga.
PRZECIWWSKAZANIA: świeży  zawał serca, zaburzenia rytmu z bradykardią, kardiomiopatia przerostowa,  częstoskurcz komorowy, ciąża, okres laktacji, nie stosujemy u dzieci do 12 roku  życia.
UWAGA: stosując  równolegle absorbent Enterożel, przyspieszymy proces detoksykacji. Preparat  pochłonie w świetle przewodu pokarmowego toksyny i obumarłe mikroorganizmy oraz  usunie je z organizmu. Stosując równolegle 5-http obniżymy apetyt i  przyspieszymy proces odchudzania. W przypadku rozwolnienia skoków ciśnienia,  bólu brzucha dawkę preparatu należy odpowiednio zmniejszyć, aby uciążliwe  reakcje ustąpiły. Mniejszą dawkę stosujemy przez 1-2 tygodnie, a następnie  kontynuujemy według przepisu.
DAWKOWANIE: preparat  zawsze stosujemy 1 raz dziennie 1-2 godziny przed śniadaniem lub bezpośrednio  przed snem. Stosujemy 1 kapsułkę codziennie przez 7 dni, następnie dawkę  zwiększamy o 1 kapsułkę, aż do 6 kapsułek dziennie. Kontynuując kuracje,  utrzymujemy dawkę na maksymalnym poziomie. Po 3-6 miesięcznej kuracji, należy  zrobić 1 miesięczną przerwę, a następnie powtórzyć kuracje, zaczynając od  początkowej dawki.
PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze  pokojowej w szczelnie zamkniętym słoiku. Najlepiej spożyć przed terminem podanym  na opakowaniu.
OPAKOWANIE: 150 kapsułek  w plastykowym pudełku.
PRODUCENT:  Parafarmacea

Powiększ zdjęcie
MOROZNIK KAUKASKI
(ZMIELONE KORZENIE I KŁĄCZE)
Ciemiernik kaukaski / Rhizoma cum radicibus Hellebori caucasicus
Średnia rynkowa cena:
28zł
WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: przeciwzapalne, przeciwwirusowe, bakterio-,  grzybobójcze, przeciwpasożytcznie, rozkurczowe i żółciopędne. Zioło uwalnia  serotoninę, tym samym znacznie zmniejsza apetyt, wycisza i uspokaja układ  nerwowy, stymuluje pracę wątroby, trzustki, zwiększa wydzielanie enzymów  trawiennych, soku żołądkowego, wytwarzanie żółci, polepsza jej przepływ,  aktywnie pobudza ruchy robaczkowe jelit i dróg żółciowych, usprawnia procesy  trawienia i wypróżniania. Zioło oczyszcza i odnawia cały organizm, stymuluje  proces hydrolizy tłuszczów (efekt moczopędny i odchudzający), przyspiesza  metabolizm i stwarza doskonałe warunki dla schudnięcia. Po kuracji na skórze nie  tworzą się rozstępy, skóra staje się jędrna oraz nie ma efektu jo-jo, gdyż  organizm samodzielnie spala tłuszcz zapasowy z którego wytwarzana jest energia.  Glikozydy rośliny znacznie poprawiają krążenie w sercu i na peryferiach,  zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego i tzw. pojemność wurzutową serca,  normalizują rytm. Ułatwiają odpływ krwi z układu żylnego, powodując w ten sposób  obniżenie ciśnienia żylnego krwi oraz ustąpienie obrzęków i zastojów żylnych.  Akumulując się w pniach nerwowych, wraz ze składnikiem mieliny fosfolipidem  –fosfatydylocholiną (Lecytyna, Neuro PS) regenerują mielinowe osłony nerwów  (cecha unikatowa). Zioło stymuluje układ endokrynny: pracę przysadki mózgowej  (ukierunkowuje metabolizm, pobudza rozkład tłuszczów zapasowych), tarczycy  (wzmaga podstawową przemianę materii, pobudza syntezę białek, zmniejsz poziom  cholesterolu we krwi), trzustki (obniża stężenie glukozy we krwi, zwiększa  syntezę białek i tłuszczów), nadnerczy i gruczołów płciowych. Pobudza układ  moczowy, polepsza wodno- solną przemianę, przyspiesza diurezę, zwiększa ilość  wydalanego moczu, a z nim usuwa toksyczne produkty przemiany materii, zwiększa  energię organizmu, tym samym przyczynia się do samodzielnego oczyszczania z  toksyn, odpadów metabolizmu oraz zwiększa wydajność umysłową, fizyczną i  psychiczną.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  problemy metaboliczne: acidoza – zakwaszenie organizmu, nadwaga, nadmierne  pocenie się, diabetes mellitus – cukrzyca typu I i II, wysoki poziom cukru,  kwasu moczowego, cholesterolu i trójglicerydów, gęsta krew nasycona lipidami;  hepatologia: stłuszczenie wątroby, kamica żółciowa, zastój żółci, przewlekłe  zaparcia; gastroenterologia: niestrawność, wzdęcia, gnilne procesy w przewodzie  pokarmowym; urologia: obrzęk świadczący o zatrzymywaniu się wody w organizmie,  kłębkowo-kanalikowe zapalenie nerek, kamica moczowa, niewydolność nerek; układ  sercowy i naczyniowy: miażdżyca, przewlekła niewydolność serca II i III stopnia  z migotaniem bądź trzepotaniem przedsionków; dermatologia: ropiejące, trudno  gojące się rany, stopa cukrzycowa, łuszczycam dermatozy spowodowane intoksykacją  organizmu; przeciwdziała wirusowi brodawczaka ludzkiego – HPV, przyczyny  powstawania brodawek i włókniaków; pulmonologia: ciągłe odchrząkiwanie,  zaflegmienie, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma, zapalenie opłucnej; obwodowy  układ nerwowy: neuralgia nerwu trójdzielnego – twarzowego, kulszowego – rwa  kulszowa, półpasiec, zapalenie korzonków, nerwobóle; endokrynologia:  niedoczynność tarczycy, przerost ogólny (wole) i ogniskowy (guzki i guzy),  niewydolność układu hormonalnego i z nim związana nadwaga.

PRZECIWWSKAZANIA: świeży  zawał serca, zaburzenia rytmu z bradykardią, kardiomiopatia przerostowa,  częstoskurcz komorowy, ciąża, okres laktacji, nie stosujemy u dzieci do 12 roku  życia.

UWAGA: stosując  równolegle absorbent Enterożel, przyspieszymy proces detoksykacji. Preparat  pochłonie w świetle przewodu pokarmowego toksyny i obumarłe mikroorganizmy oraz  usunie je z organizmu. W przypadku rozwolnienia, skoków ciśnienia, bólu brzucha  dawkę preparatu należy odpowiednio zmniejszyć, aby uciążliwe reakcje ustąpiły.  Mniejszą dawkę stosujemy przez 1-2 tygodnie, a następnie kontynuujemy według  przepisu.

DAWKOWANIE: zioło zawsze  stosujemy 1 raz dziennie 1-2 godziny przed śniadaniem lub bezpośrednio przed  snem. Stosujemy 1 dozownik (płaska łyżeczka) codziennie przez 7 dni, następnie  dawkę zwiększamy o 1 dozownik, aż do 300 mg ziela – 6 dozowników. Kontynuując  kuracje, utrzymujemy dawkę na maksymalnym poziomie. Po 3-6 miesięcznej kuracji,  należy zrobić 1 miesięczną przerwę, a następnie powtórzyć proces, zaczynając od  początkowej dawki.
SPOSÓB UŻYCIA: dawkę  ziela dodać do 50 ml wody, dokładnie wymieszać i wypić nie pozostawiając osadu  lub zmieszać z 1/4 - 1 łyżeczką miodu i zażyć.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze  pokojowej, w szczelnie zamkniętym słoiku. Najlepiej spożyć przed terminem  podanym na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 10g  (ok. 200 dawek) zmielonych korzeni i kłączy Rhizoma cum radicibus  Hellebori caucasicus w plastykowym pudełeczku z dozownikiem.

PRODUCENT:  Parafarmacea

Powiększ zdjęcie
MULTI - ENZYME FORMULA
- PURITAN'S PRIDE -
Kompleks enzymów trawiennych ,odchudzanie, wzdęcia, choroby żołądka, wątroby, trzustki, cukrzyca typu I i II, ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO. Rekonwalescencja po ostrym zapaleniu trzustki, resekcji żołądka, jelit, gastrektomia, pankreatektomia ...
Średnia rynkowa cena:

 58zł
    Multi Enzyme to naukowo opracowana, kompletna formuła dostarczająca  organizmowi pełny spektrum enzymów trawiennych, uzupełniona naturalnymi  substancjami optymalizującymi przebieg procesów metabolicznych i usprawniających  proces trawienia.
UWAGA: ziołowe  preparaty: Diabecon®, Gasex®, Liuwei Dihuang Wan, Renshen Jianpi Wan, Zhibai  Dihuang Wan i NOW® Gymnema Sylvestre regenerują trzustkę i stymulują wytwarzanie  enzymów trawiennych.AMYLAZA, PROTEAZA, LIPAZA, PAPAINA, CELULOZA, PEPSYNA,  BROMELAINA, PAPAJA
 
    Pankreatyna (gr. Pankreatos – trzustka) – podstawowy enzym trzustkowy zawiera  enzymy: amylazę, lipazę i proteazę. Amylaza – enzym hydrolityczny z grup  hydrolaz, rozkładający skrobię i inne wielocukry. Test na amylazę jest głównym  testem przy wykrywaniu zapalenia trzustki. Zwiększony poziom amylazy w surowicy  notuje się również w przypadku: alkoholizmu, niektórych nowotworów złośliwych  (rak oskrzeli, tarczycy, wątroby), zapaleniu otrzewnej, niewydolności nerek.  Lipaza – enzym rozkładający tłuszcz, hydrolizuje wiązania estrowe trójglicerydów  (tłuszcz zapasowy) i polisacharydy – węglowodany (owoce, warzywa i zboża),  rozkłada nadwyżki aminokwasów, toksyny, leki chemiczne, uczestniczy w  wytwarzaniu mocznika, syntezie i magazynowaniu witamin, w połączeniu z innymi  enzymami likwiduje obumarłe białe krwinki, tym samym obniża ryzyko powstania  stanu zapalnego. Lipaza łagodzi objawy zespołu jelita wrażliwego i jest  konieczna w kompleksowej terapii alergii pokarmowej i reumatoidalnego zapalenia  stawów. Proteaza – najważniejszy enzym odpowiedzialny za rozkład białek. Wspiera  układ odpornościowy, pomaga pozbyć się szkodliwych metabolitów, bakterii i  wirusów. Z soku niedojrzałych owoców Melonowca otrzymuje się enzym  proteolityczny – papainę, ułatwiający trawienie białka i spalanie tłuszczów.  Celuloza – polisacharyd, jest źródłem energii i składnikiem zwiększającym  objętość posiłku. Poprawia perystaltykę jelit, ułatwia przesuwanie treści  pokarmowej, obniża poziom złego cholesterolu. Pepsyna – enzym – składnik soku  żołądkowego, rozkłada białka i znajduje zastosowanie w kuracji nieżytu żołądka,  niedokwaśności i braku łaknienia. Z łodyg ananasa pozyskuje się bromelainę –  mieszaninę enzymów proteolitycznych, która ułatwia trawienie białek, tłuszczów i  skrobi. CCZ – jeden ze składników bromelainy pobudza system odpornościowy  człowieka do niszczenia komórek rakowych, podczas gdy drugi –CCS – blokuje  białko zwane Ras, które jest zmutowane w 30% różnego typu nowotworów.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:  suplement uaktywnia przemianę materii, przyśpiesza trawienie i  wchłanianie mleczka pokarmowego z jelit do krwi, zwiększa udział trójglicerydów  w proces energetycznych, przyśpiesza spalanie tłuszczu zapasowego, normalizuje  poziom cholesterolu, mocznika, trójglicerydów i bilirubiny, chroni, oczyszcza i  regeneruję wątrobę i trzustkę, zapobiega ich marskości i stłuszczeniu, pomocny w  likwidacji kamieni żółciowych i wątrobowych. Preparat normalizuje odczyn soku  żołądkowego, pobudza perystaltykę jelit i produkcję własnych enzymów  trawiennych, pomaga w wychwytywaniu korzystnych substancji z posiłku, znacznie  poprawia energetyczny i fizyczny stan człowieka.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: schorzenia metaboliczne: nadwaga, wysoki poziom cukru, kwasu moczowego,  cholesterolu, trójglicerydów, bilirubiny we krwi, hiper-cholesterolemia – wysoki  poziom cholesterolu (nawet 300-400 jednostek), zakwaszenie organizmu;  gastroenterologia: diabetes melltus – cukrzyca typu I i II, przewlekłe zapalenie  trzustki, mukowiscydoza – zwłóknienie torbielowate trzustki, zwężenie przewodu  trzustkowego lub przewodu żółciowego wspólnego, niestrawność związana z brakiem  enzymów trzustkowych, stany niewydolności zewnątrz wydzielniczej trzustki,  rekonwalescencja po ostrym zapaleniu trzustki, po resekcji żołądka, jelit,  gastrektomia, pankreatoktomia; przewód pokarmowy: alergia pokarmowa, wzdęcia,  gazy, procesy gnilne w przewodzie pokarmowym, słabe zaburzone trawienie,  zaparcie, kolka gazowa, ból brzucha, zgaga, colon irritabile – zespół jelita  nadwrażliwego; hepatologia: ostre, chroniczne i wirusowe zapalenie wątroby,  marskość, tłuszczowa infiltracja, zastój żółci, zaburzenia wydzielania i  przepływie żółci.

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy we wczesnym etapie ostrego zapalenia trzustki. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem.

DAWKOWANIE: 1 tabletka podczas każdego posiłku. W razie konieczności (np. chorzy na mukowiscydozę) dawkę można zwiększyć do uzyskania normalizacji stolca. Czas kuracji nieograniczony, należy uważać, aby nie mieszać preparatu z płynami/pokarmami o silnym odczynie zasadowym (np. mleko). Najlepiej nie kruszyć i nie rozgryzać tabletek. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.
OPAKOWANIE: 100 tabletek w plastykowej butelce.

TAGI: MULTI ENZYM FORMUŁA, MULTI ENZYME FORMUŁA

Powiększ zdjęcie
PANCREATIN
4x 500 mg
KOMPLEKS ENZYMÓW TRZUSTKOWYCH
Średnia rynkowa cena:

 68zł
    Zwiększona aktywność metaboliczna, wiek – powyżej 30 roku, alkohol,  nieregularny tryb życia, choroby przewodu pokarmowego, niewydolność trzustki,  cukrzyca, prowadzą do wzrostu zapotrzebowania na enzymy. Niedobór enzymów  prowadzi do upośledzenia trawienia, nadwagi, chorób przewodu pokarmowego,  nadmiernej fermentacji, wzdęć oraz utrudnia przyswajanie substancji odżywczych z  pożywienia.

UWAGA: ziołowe  preparaty: Diabecon®, Gasex®, Liuwei Dihuang Wan, Renshen Jianpi Wan, Zhibai  Dihuang Wan i NOW® Gymnema Sylvestre regenerują trzustkę i stymulują wytwarzanie  enzymów trawiennych.
    


PRZECIWWSKAZANIA: nie  stosujemy we wczesnym etapie ostrego zapalenia trzustki. Kobiety w ciąży i w  okresie laktacji stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem.

DAWKOWANIE: 1 kapsułka 3  razy dziennie w trakcie i pomiędzy posiłkami. W razie potrzeby (np. chorzy na  mukowiscydozę) dawkę można zwiększyć do uzyskania normalizacji stolca. Czas  kuracji nieograniczony, należy uważać, aby nie mieszać preparatu z  płynami/pokarmami o silnym odczynie zasadowym (np. mleko). Nie przekraczać  zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako  substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej  spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 100 kapsułek  w plastykowej butelce.

TAGI: PANKREATIN PANCREATIN

Powiększ zdjęcie
SUPER ENZYMES
Kompleks enzymów trawiennych wspomagających pracę trzustki .
Średnia rynkowa cena:

 65zł (90 kaps.)
118zł(180 kaps.)

NOW® Super Enzymes to naukowo opracowana, kompletna formuła dostarczająca  organizmowi pełne spektrum enzymuów trawiennych, uzupełniona naturalnymi  substancjami, ptymalizującymi przebieg procesów przemiany materii.
UWAGA: nie sotoswać  preparatu w stanach ostrego zapalenia trzustki i w przypadku uczuelnia na  białko pochodzenia zwierzęcego. Ziołowe preparaty: Diabecon®, Gasex®, Liuwei  Dihuang Wan, Renshen Jianpi Wan, Zhibai Dihuang Wan I NOW® Gymnema Sylvestre  regenerują trzustkę i stymulują wytwarzanie enzymów trawiennych. 
AMYLAZA, PROTEAZA, LIPAZA, PAPAINA, CELULOZA, PEPSYNA,  BROMELAINA, PAPAJA
    Pankreatyna (gr. pankreatos – trzustka) – podstawowy enzym trzustkowy zawiera  enzymy: amylazę, lipazę i proteazę. Amylaza – enzym hydrolityczny z grupy  hydrolaz, rozkładający skrobię i inne wielocukry. Test na amylazę jest głównym  testem przy wykrywaniu zapalenia trzustki. Zwiększony poziom amylazy w surowicy  notuje się również w przypadku: alkoholizmu, niektórych nowotworów złośliwych  (rak oskrzeli, tarczycy, wątroby) zapaleniu otrzewnej, niewydolności nerek.  Lipaza – enzym rozkładający tłuszcz, hydrolizuje wiązania estrowe trójglicerydów  (tłuszcz zapasowy) i polisacharydy – węglowodany (owoce, warzywa i zboża),  rozkłada nadwyżki aminokwasów, toksyny, leki chemiczne, uczestniczy w  wytwarzaniu mocznika, syntezie i magazynowaniu witamin, w połączeniu z innymi  enzymami likwiduje obumarłe białe krwinki, tym samym obniża ryzyko powstania  stanu zapalnego. Lipaza łagodzi objawy zespołu jelita wrażliwego i jest  konieczna w kompleksowej terapii alergii pokarmowej i reumatoidalnego zapalenia  stawów. Proteaza – najważniejszy enzym odpowiedzialny za rozkład białek. Wspiera  układ odpornościowy, pomaga pozbyć się szkodliwych metabolitów, bakterii i  wirusów. Z soku niedojrzałych owoców Melonowca otrzymuje się enzym  proteolityczny – papainę, ułatwiający trawienie białka i spalanie tłuszczów.  Celuloza – polisacharyd, jest źródłem energii i składnikiem zwiększającym  objętość posiłku. Poprawia perystaltykę jelit, ułatwia przesuwanie treści  pokarmowej, obniża poziom złego cholesterolu. Pepsyna – enzym – składnik soku  żołądkowego, rozkłada białka i znajduje zastosowanie w kuracji nieżytu żołądka,  niedokwaśności i braku łaknienia. Z łodyg ananasa pozyskuje się bomelainę –  mieszaninę enzymów proteolitycznych, która ułatwia trawienie białek, tłuszczów i  skrobi. CCZ – jeden ze składników bomelainy pobudza system odpornościowy  człowieka do niszczenia komórek rakowych, podczas gdy drugi – CCS – blokuje  białko zwane Ras, które jest zmutowane w 30% różnego typu nowotworów.

WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: suplement uaktywnia przemianę materii,  przyśpiesza trawienie i wchłanianie mleczka pokarmowego z jelit do krwi,  zwiększa udział trójglicerydów w procesach energetycznych, przyśpiesza spalanie  tłuszczu zapasowego, normalizuje poziom cholesterolu, mocznika, trójglicerydów i  bilirubiny, chroni, oczyszcza i regeneruje wątrobę i trzustkę, zapobiega ich  marskości i stłuszczeniu, pomocny w likwidacji kamieni żółciowych i wątrobowych.  Preparat normalizuje odczyn soku żołądkowego, pobudza perystaltykę jelit i  produkcję własnych enzymów trawiennych, pomaga w wychwytywaniu korzystnych  substancji z posiłku, znacznie poprawia energetyczny i fizyczny stan  człowieka.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  schorzenia metaboliczne: nadwaga, wysoki poziom cukru, kwasu moczowego,  cholesterolu, trójglicerydów, bilirubiny we krwi, hypercholesterolemia – wysoki  poziom cholesterolu (nawet 300-400 jednostek), zakwaszenie organizmu,  gastroenterologia: diabetes mellitus – cukrzyca typu I i II, przewlekłe  zapalenie trzustki, mukowiscydoza – zwłóknienie torbielowate trzustki, zwężenie  przewodu trzustkowego lub przewodu żółciowego wspólnego, niestrawność związana z  brakiem enzymów trzustkowych, stany niewydolności zewnątrz wydzielniczej  trzustki, rekonwalescencja po ostrym zapaleniu trzustki, po resekcji żołądka,  jelit, gastrektomia, pankreatektomia; przewód pokarmowy: alergia pokarmowa,  wzdęcia, gazy, procesy gnilne w przewodzie pokarmowym, słabe zaburzone  trawienie, zaparcia, kolka gazowa, ból brzucha, zgaga, colon irritabile – zespól  jelita nadwrażliwego; hepatologia: ostre, chroniczne i wirusowe zapalenie  wątroby, marskość, tłuszczowa infiltracja, zastój żółci, zaburzenia wydzielania  i przepływie żółci.

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy we wczesnym etapie ostrego zapalenia trzustki. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem.

DAWKOWANIE: 1 tabletka podczas każdego posiłku. W razie konieczności (np. chorzy na mukowiscydozę) dawkę można zwiększyć do uzyskania normalizacji stolca. Czas kuracji nieograniczony, należy uważać, aby nie mieszać preparatu z płynami/pokarmami o silnym odczynie zasadowym (np. mleko). Najlepiej nie kruszyć i nie rozgryzać tabletek. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 90 kapsułek/tabletek po 800 mg w plastikowej butelce.
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PREPARATY WSPOMAGAJĄCE
 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

81zł (120kaps.)


Wróć do spisu treści