Układ nerwowy - doktor-natura.info.pl

Uwaga! Strony te mają za zadanie zapoznanie internautów z uznanymi w świecie naturalnymi preparatami wspomagającymi zdrowie. Podane ceny są średnią cen w Polsce i krajach ościennych. Pamiętaj!!! Nawet największa wiedza w tym temacie nie zwalnia Cię od wizyty u lekarza specjalisty ! Miłej lektury ...... doktor-natura.
Przejdź do treści

Układ nerwowy

5 HTP
PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny. Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!! Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD.
Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!

Średnia rynkowa cena:

78zł (100mg)
112zł (200mg)


ANSHEN BUXIN WAN
Zioło na nadciśnienie, arytmię, nerwicę i bezsenność

Średnia rynkowa cena:

32zł


CAL-MAG
STRESS FORMULA
Wapń, magnez, witaminy grupy B i witamina C  formuła

Średnia rynkowa cena:

64złCYTRYNIEC CHIŃSKI
Extrakt 4:1

Średnia rynkowa cena:

29zł (60kaps)


DOPA MUCUNA
Formuła dla wegetarian
Wsparcie w chorobie Alzheimera i PARKINSONA, wsparcie układu nerwowego, niewydolność nerek, nadciśnienie tętnicze, bóle fantomowe, zaburzenia koncentracji - otępienie,demencja, fibromialgia...

Średnia rynkowa cena:

--zł (90 kaps.)


GOTU KOLA
Zioło Młodości
100 kaps.

Średnia rynkowa cena:

44zł


JIANNAOBUSHENWAN
    
Zioła na układ nerwowy i bezsenność.


Średnia rynkowa cena:

58zł (720szt.)


JOD AKTYWNY

Średnia rynkowa cena:


19zł (80 tabl.)


KAVA KAVA EXTRACT
(60 VEG. kaps.)
  (FORMUŁA DLA WEGETARIAN)
Najmocniejsza ziołowa formuła na stres!!!

Średnia rynkowa cena:

88zł


KROPLE Z PIWONII

Średnia rynkowa cena:

25zł


LECITHIN 1200MG
200 KAPS.
NON GMO
Formuła dla wegetarian

Średnia rynkowa cena:

32 (100szt.)
58zł (200szt.)


MACA
NATURALNY AFRODYZJAK dla KOBIET i MĘŻCZYZN, andropauza, stymulator pracy mózgu, układu immunologocznego i hormonalnego, energia, pamięć...

Średnia rynkowa cena:

44zł


MELATONINA
Ułatwia zasypianie, zmniejsza liczbę przebudzeń w nocy, poprawia jakość snu.

Średnia rynkowa cena:


--zł


MENTAT®
OD 2 ROKU ŻYCIA!!! Wcielenie logiki i rozumu. Wzmacnia i regeneruje cały układ nerwowy,uaktywnia umysł. POZYTYWNIE DZIAŁA NA UKŁAD NERWOWY i PROBLEMY MÓZGOWE.

Średnia rynkowa cena:


34zł


MENTAT HIMALAYA
Syrop 200 ml na pamięć i koncentrację. Zwielokrotnia pamięć  umysłową.

Średnia rynkowa cena:


68zł


NARINE
PROBIOTYK - ZAKWAS
5 saszetek

Średnia rynkowa cena:

27złSPRAWDŹ
NEURO – PS®
PURITAN’S  PRIDE
Wsparcie pamięci i funkcji mózgu
Formuła dla wegetarian
KURACJA MIESIĘCZNA !

Średnia rynkowa cena:


99zł


OMEGA 3
1000mg
Szerokie wsparcie organizmu. Wymiatacz wolnych rodników. Chlesterol, nadciśnienie, miażdżyca, hemoroidy...
Pełne spektrum nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Średnia rynkowa cena:
38zł (100kaps.)


SPRAWDŹ
OMEGA 3 1200mg
Szerokie wsparcie organizmu. Wymiatacz wolnych rodników. Chlesterol, nadciśnienie, miażdżyca, hemoroidy...
Pełne spektrum nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Średnia rynkowa cena:
38zł


SUAN ZAO REN
Bezsenność, problemy układu nerwowego

Średnia rynkowa cena:

65złPowiększ zdjęcie
5 HTP
PURITAN'S PRIDE
Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny.Lider wśród ANTYDEPRESANTÓW!!!Rekonwalescencja po udarze mózgu. Dla dzieci z ADHD. Pomocny w leczeniu uzależnień....
NIEZBĘDNY W BEZPIECZNYM ODCHUDZANIU!!!!!
Średnia rynkowa cena:

78zł (100mg)
112zł (200mg)

    Kompleks wspierający wytwarzanie melatoniny i serotoniny

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosujemy u kobiet w ciąży, karmiących matek, chorych na schizofrenie; osoby stosujące leki antydepresyjne stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem specjalistą. Produkt sporadycznie może powodować senność.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego zaleca się równoległe stosowanie Lecytyny.

DAWKOWANIE: dorośli 1 kapsułka 2 razy dziennie, na czczo i przed snem. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.5 – HYDROTRYPTOFAN

    Co piąty człowiek zapada w trakcie swego życia na depresje. Jest to całkowicie niezależne od standardu życia, kraju ani kręgu kulturowego. Szacuje się, że w chwili obecnej około 8% ludzi na cały świecie dotkniętych jest tą chorobą. Po schorzeniach serca, depresja jest najczęstszą i najdroższą chorobą. Depresja może występować w formie bipolarnej, przy której nastrój pacjenta zmniejsza się w ciągu tygodnia od euforii do fazy depresji oraz unipolarnej (ciężkiej), przy której mamy do czynienia ze stałym brakiem energii, motywacji, stanami lękowymi, pustką, uczuciem beznadziejności i brakiem jakichkolwiek pomysłów. Nie wiemy jeszcze jak depresja powstaje na poziomie neurofizjologicznym, lecz w ostatnich latach odkryto, że grają tu bardzo dużą rolę neurotransmitery serotonina i noradrenalina. Szybkie tempo życia, stres, picie dużych ilości kawy, alkoholu, niezadowolenie z życia, wyglądu, nadwaga, strach przed utratą partnera i in. zmuszają nas do forsownych diet i wysiłku fizycznego, a co za tym idzie do utraty bardzo ważnych dla naszego mózgu substancji i znacznego spadku serotoniny – hormonu spokoju i zadowolenia. Ścisła dieta również prowadzi do znaczącego spadku poziomu serotoniny, co z kolei objawia się zwiększonym łaknieniem na węglowodany i utrudnia nam osiągnięcie wymarzonego efektu. Obniżona ilość danego hormonu niezwłocznie prowadzi do jeszcze większej frustracji, braku tolerancji, niezadowolenia z siebie – krąg zamyka się. Witaj, DEPRESJO!

    Z nasion zachodnioafrykańskiej rośliny Griffonia simplicifolia uzyskuje się aminokwas 5-HTP-hydrotryptofan. Przemiany tryptofanu są źródłem istotnych związków melatoniny (hormonu snu i czuwania) i serotoniny (hormonu „szczęścia”). Serotonina – hormon tkankowy, ważny neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym i pokarmowym, jest niezbędna do snu, wpływa na potrzeby seksualne, zachowania impulsywne i apetyt. Niedobór serotoniny wywołuje depresję, stany lękowe, wyzwala agresję. Serotonina odgrywa ważną rolę w rytmie snu, apetycie, pamięci, kontroli bólu i stanach zapalnych. Stres, nałogi, nadwaga, ataki migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, myśli samobójcze często związane są z niskim poziomem serotoniny.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: preparat aktywuje ośrodki „zadowolenia”, polepsza nastrój, blokuje apetyt, zwłaszcza na słodycze i węglowodany, przyspiesza poczucie sytości po posiłku, likwiduje nerwowość, niepewność, niezadowolenie, wyrównuje wahania nastroju, skraca czas zasypiania, czas niezbędnego snu (wydłużające fazę REM), pomaga w szybszym powrocie na jawę i szybszej koncentracji. 5-HTP wspomaga pracę mózgu, utrzymanie dobrej kondycji umysłowej, efektywny dla dzieci z ADHD, pomaga im w utrzymaniu stanu spokoju i wydłuża czas utrzymania wzmożonej uwagi, jest łatwo przyswajalnym, bezpiecznym, naturalnym suplementem.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: trudności w zasypianiu, bezsenność wiekowa, na tle nerwowym, częste nocne przebudzenia, napady „wilczego głodu”, chęć podjadania przed snem, zwiększone łaknienie na słodycze, nadwaga, nerwica wegetatywna, migrena skurczowa, depresja, syndrom przewlekłego zmęczenia, brak satysfakcji, uczucie niepokoju, strachu, wahania nastroju, apatia, myśli o samobójstwie, agresywność, rekonwalescencja po udarze mózgu, słaba pamięć, epilepsja, nadmierne pocenie się, upośledzenie czucia, choroba Parkinsona, znużenie seksualne, impotencja, anorgazmia, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, nerwicowy częstoskurcz, pomocniczo w kuracji uzależnień: palenie, alkoholizm, narkomania.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 60 kapsułek w plastikowej butelce.

Powiększ zdjęcie
ANSHEN BUXIN WAN
Zioło na nadciśnienie, arytmię, nerwicę i bezsenność
Średnia rynkowa cena:
32zł

Tradycyjny, zbiorowy, 10-cio składnikowy preparat w formie pigułek,  wytwarzany z ekstraktów roślinnych. Z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny  Chińskiej, preparat uspokaja serce i duch (umiejscowiony w sercu, jest  odpowiedzialny za stan psychiczny), poprzez „odżywienie” Yin serca i krwi oraz  ochłodzenie nadpobudliwej wątroby Yang, spowodowane niedokrwieniem serca.

WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: preparat pobudza krążenie i układ  immunologiczny, działa tonizująco na energię układu nerwowego, nerek i serca,  usuwa „nadmiar ciepła i oczyszcza zastoje”. Chroni mięsień sercowy przed  niedokrwieniem, zwalnia czynności serca przy jednoczesnym zwiększeniu siły  skurczu, tym samym zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, uzupełnia  energię qi, poprawia krążenie w mózgu, likwiduje skrzepy po wylewie i zawale,  uspokaja, wycisza i relaksuje, sprzyja łatwemu zasypianiu. Ponadto obniża poziom  cukru i cholesterolu we krwi, oczyszcza z toksyn, reguluje wydzielanie płynów  ciała oraz oczyszcza oskrzela i oskrzeliki.WSKAZANIA DO STOSOWANIA: nadciśnienie tętnicze, arterioskleroza, migotanie przedsionków, arytmia,  palpitacje, nerwica serca, choroba wieńcowa, stwardnienie tętnic mózgowych,  szumy w uszach, zawroty głowy, migrena spowodowana zaburzeniem krążenia  mózgowego, bezsenność, nocne budzenie się, płytki sen, trudności z zasypianiem,  neurastenia, niepokój, depresja, psychoza, upośledzenie umysłowe, demencja  starcza, nocne poty.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża,  okres laktacji, indywidualna nietolerancja na składniki preparatu.

UWAGA: wapń, magnez,  witaminy C, B6, B12, i R są podstawowymi substancjami  odpowiadającymi za układ krwionośny i serce. Obniżenie zawartości koenzymu Q10 w  mięśniu sercowym prowadzi do deficytu bioenergetycznego i dramatycznie odbija  się na jego czynności. Uzupełnienie diety o te ważne substancje, które zawarte  są w preparatach: Maitong, Alpha Sorb-C™-500, Super C-1000 complex™, Cal-Mag  Formula, Q10, Vit-Min 75+. Znaczenie przyspiesza proces terapeutyczny.

DAWKOWANIE: 10-15  pigułek 2-3 razy dziennie, 30 min. przed posiłkiem popić wodą. Podstawowa  kuracja 2-4 opakowania.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej zastosować przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 200 pigułek  w plastikowym pudełku.

PRODUCENT: Ekonkg  International Pharmaceutical Co., Ltd of China.

Powiększ zdjęcie
CAL-MAG
STRESS FORMULA
Wapń, magnez, witaminy grupy B i witamina C formuła
Średnia rynkowa cena:

 64zł
    Zrównoważona, dobrze przyswajalna kompozycja podstawowych makroelementów i  witamin. Formuła zalecana dla osób pijących duże ilości kawy, o nieregularnym  trybie życia, cierpiących na bezsenność, żyjących w napięciu, stresie i  pośpiechu. 
WITAMINY: C, B1, B2,  B3, B4, B5, B6, B7,  B8, B9, B10, B12, WAPŃ,  MAGNEZ

    Witamina C uczestniczy w produkcji hormonów zwalczających stres, ułatwia  pokonywanie nastrojów depresyjnych. Witamina B1, działa synergicznie  z tyroksyną i insuliną (hormonami tarczycy i trzustki). „Witaminy dobrego  nastroju” – B1, B2, B3, B6,  B12 są podstawą wzmocnienia i regeneracji układu nerwowego, najlepszy  środek o działaniu odprężającym i nasennym, uwalnia od napięcia lęków. Witaminy  B9, B10, B12 i PABA uczestniczą w procesach  mielizacji (tworzenie osłonki mielinowej) neuronów. Dzięki witaminie  B4 – „ożywiającej umysł” rozwija się mózg i cały system nerwowy;  niedobór obniża sprawność pamięci, możliwość koncentracji, powstają stany  lękowe, gromadzi się tłuszcz w wątrobie. Wapń jest najliczniejszym minerałem w  organizmie, stanowi ok. 2% łącznej masy ciała. Magnez zajmuje drugie miejsce po  potasie pod względem stężenia w komórkach organizmu i odgrywa kluczową rolę w  wydzielaniu i działaniu insuliny (bez odpowiedniej dawki magnezu w komórkach  organizmu kontrola cukru nie jest możliwa). Najwięcej magnezu znajduje się w  tkankach o wysokim stopniu aktywności metabolicznej (mózg, nerki, serce,  trzustka, wątroba, i inne).
WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: odżywia, wzmacnia i regeneruje cały organizm i  układ nerwowy; metabolizm: zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych, bierze  udział w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów, umożliwia magazynowanie energii;  układ naczyniowy i sercowy: hamuje agregację płytek krwi, rozpuszcza zakrzepy  żylne, polepsza krążenie, obniża ciśnienie krwi, reguluje rytm serca, wzmacnia i  uelastycznia naczynia krwionośne; skóra i tkanka łączna: korzystnie wpływa na  strukturę, wytwarzanie i stabilność włókien kolagenowych i elastyny, na stan  kości i stawów, spowalnia procesy starzenia się.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  centralny układ nerwowy: uczucie zmęczenia, upośledzenie  koncentracji, zaburzenia pamięci, depresja, stres, bezsenność, przyspieszona  akcja serca, migrena, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, menopauza,  epilepsja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona,; obwodowy układ nerwowy:  drętwienie, skurcze w kończynach, zapalenie obwodowego układu nerwowego: rwa  kulszowa, zapalenie korzonków, nerwu trójdzielnego i inne; układ immunologiczny:  okres jesienno-zimowy. Przeciwwirusowa ochrona organizmu; metabolizm: nadwaga,  stłuszczenie wątroby, wysoki poziom cukru, cholesterolu, trójglicerydów,  cukrzyca typu I i II, osteoporoza; układ naczyniowy i sercowy: miażdżyca,  arterioskleroza, nadciśnienie tętnicze, arytmia, choroba wieńcowa, zawał serca,  udar mózgu; skóra i tkanka łączna: zbyt sucha lub nadmiernie przetłuszczająca  się cera, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie, dystrofia tkanki łącznej,  krwawienie dziąseł, trądzik różowaty.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego kuracji układu nerwowego, zaleca się równoległe stosowanie suplementów ziołowych: Anshen Buxin Wan, Bai Zi Yang Xin Wan, Jan Nao Bushen Wan, Jan Nao Wan, Suan Zao Ren, Ashwagandham Gotu Kola, Kava Kava.
DAWKOWANIE: 1 tabletka 2 razy dziennie, 30 min. przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok) na spodzie opakowania.
OPAKOWANIE: 100 tabletek.

Powiększ zdjęcie
CYTRYNIEC CHIŃSKI
Extrakt 4:1
Średnia rynkowa cena:
29zł (60kaps)
Na dalekim wschodzie cytryniec chiński jest bardzo  popularną rośliną w medycynie ludowej. Przydatny szczególnie osobom  szukającym odpowiedniego sposobu na poprawę sprawności fizycznej  i umysłowej. Wykorzystywany ze względu na swe właściwości uspokajające,  wzmacniający układ nerwowy. Skutecznie wspomaga działanie układu  odpornościowego.

2 kapsułki (dzienna dawka) zawierają: ekstrakt z nasion cytryńca chińskiego - 600 mg

Składniki:  ekstrakt z nasion cytryńca chińskiego Schisandra chinensis (Turcz.)  Baill  4:1, substancja wypełniająca: celuloza, substancje  przeciwzbrylające:  E470b, E551, otoczka kapsułki: żelatyna.

Zalecane spożycie: 1-2  kapsułki dziennie, po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej do  spożycia dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako  substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zawartość netto: 60 kapsułek

Nie  należy przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik)  zróżnicowanej  diety.
Kobiety w ciąży i w okresie laktacji decyzję o stosowaniu  powinny skonsultować z lekarzem. Nadmierne spożycie może wywołać efekt  przeczyszczający.

Warunki przechowywania: przechowywać w szczelnie  zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie przekraczającej 25ºC,  w suchym miejscu. Suplementy diety należy przechowywać w sposób  niedostępny dla małych dzieci.

Pamiętaj, że zdrowy tryb życia  i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie  organizmu i zachowanie dobrej kondycji.


Powiększ zdjęcie
DOPA MUCUNA
Formuła dla wegetarian
Wsparcie w chorobie Alzheimera i PARKINSONA, wsparcie układu nerwowego, niewydolność nerek, nadciśnienie tętnicze, bóle fantomowe, zaburzenia koncentracji - otępienie,demencja, fibromialgia...
Średnia rynkowa cena:

--zł (90 kaps.)
  Wsparcie układu nerwowego, nastroju. Likwidator bólu!WSPINACZ  WŁAŚCIWY
Mucuna pruriens
 
    M. prureins – niezwykła roślina lecznicza, występuje w tropikach i  subtropikach Azji, Afryki i Ameryki. Starożytne teksty sankryckie opisują jej  właściwości, jako afrodyzjaku. Nasiona M. pruriens zawierają  Hihudroksyfenyloaninę (L-DOPA), substancję, która w latach 60 zrewolucjonizowała  leczenie choroby Parkinsona. Choroba Parkinosona – ac. Morbus Parkinsoni –  samoistna, powoli postępująca, zwyrodnieniowa choroba układu nerwowego, w której  podstawowym zjawiskiem patologicznym jest utrata komórek nerwowych. W proces  neurodegeneracyjny wciągnięte są: układ dopaminergiczny (istota czarna,  podwzgórze, układ mezokortykalno – limbiczny, siatkówka), układ noradrenergiczny  (miejsce sinawe), układ cholineregiczny (jądro podstawowe Meynerta) i układ  glutaminergiczny. Dane struktury i układy odpowiadają za: produkcję impulsów  nerwowych, gospodarkę wodną organizmu, ermoregulację, czynność gruczołów  wewnątrzwydzielniczych, czuciem głodu i sytości, przemianę tłuszczów,  węglowodanów, sen, czynności seksualne (cykle układu rozrodczego i poęd  seksualny). Podwzgórz bierze udział w regulacji zachowań emocjonalnych:  zadowolenie, przyjemność czy strach, jest istotne dla procesu zapamięrywania  oraz motywacji. Niedobór dopaminy (ok. 70-80%) w istocie czarnej prążkowiu oraz  degeneracja jądra Metnerta obserwowana jest w przebiegu choroby Parkinsona,  Alzheimera i w otępieniu. L-DOPA – Lewodopa łac. Levodopum – naturalny  aminokwas, przechodząc z krwi do mózgu ulega przekształceniu w dopaminę. L-DOPA  należy do najskuteczniejszych preparatów stosowanych w chorobie Parkinsona.  Podnosi poziom testosteronu oraz zwiększa syntezę i sekrecję hormonu wzrostu.  Dopamina łac. Dopaminum – organiczny związek chemiczny z grupy katecholamir  ważny neuroprzekaźnik syntezowy i uwalniany przez dopaminergiczne neurony  ośrodkowego układu nerwowego. Jest odpowiedzialna za: napęd ruchowy, koordynację  oraz napięcie mięśni, procesy emocjonalne, wyższe czynności psychiczne,  regulację wydzielania hormonów.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:  preparat rozszerza naczynia nerkowe, zwiększa perfuzję nerkową,  usuwa nadmiar wody i szkodliwych metabolitów z organizmu, działa dodatnio na  siłę skurczu mięśnia sercowego, dzięki czemu serce pracuje ekonomicznej, a nieco  dłuższe przerwy między skurczami umożliwiają wypoczynek mięśnia sercowego.  L-DOPA jest jedyną naturalną substancją którą nauka uznaje za środek całkowicie  bezpieczny pod względem zdrowotnym do tłumienia chronicznego bólu i depresji.  Osoby cierpiące z powodu przewlekłego bólu mają obniżone aktywności endorfiny we  krwi i w płynie mózgowo-rdzeniowym, a pewne systemy enzymatyczne w organizmie  stale niszczą endorfiny. L-DOPA nie tylko skutecznie hamuje działanie danych  enzymów, a i przywraca prawidłowy poziom endorfiny, pomagają organizmowi  zmniejszyć ból w sposób naturalny bez udziału leków.

WSKAZANIA DO  ZASTOSOWANIA: niewydolność nerek, nadciśnienie tętnicze,  związane z nadmiarem wody w organizmie, nerwica serca, przewlekłe choroby z  syndromem bólowym: reumatoidalne zapalenie stawów, kręgosłupa, bóle mięśni i  ścięgien, bóle fantomowe, fibromialgia, neuralgia nerwu trójdzielnego –  twarzowego, kulszowego, półpasiec, migrena; centralny układ nerwowy:  neurastenia, ciężkie stadium depresyjne, skrajne wahania nastroju,  niezadowolenie z życia, uraz emocjonalny, zmęczenie, otępienie, demencja  starcza, choroba Alzheimera, Parkinsona, leczenie zespołu niespokojnych  dróg.

UWAGA: umieszczony  wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Witaminy z grupy  B, Koenzym Q 10 i Ginkgo Biloba wspierają pracę układu hormonalnego i nerwowego.  Równoległe stosowanie suplementów zawierających dane substancje, zwiększy efekt  terapeutyczny.

OSTRZEŻENIE: osoby  aktualnie przyjmujące leki, przed użyciem danego suplementu powinny skonsultować  się z lekarzem specjalistą.

DAWKOWANIE: 1-2 kapsułki  dzienne, 30 minut przed lub 1 godzina po posiłku. Indywidualnie dawkę suplementu  można zwiększyć.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze  pokojowej. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 90 kapsułek.

Powiększ zdjęcie
GOTU KOLA
Zioło Młodości
100 kaps.
Średnia rynkowa cena:
44zł
WĄKROTA AZJATYCKA / Centella asiatica syn. Hydrocotyle
    Roślina rośnie dziko w strefie klimatu tropikalnego, głównie w Indiach, na Cejlonie i Madagaskarze, a także w Chinach, Indonezji, Australii, nad południowym Pacyfikiem, w południowej i środkowej Afryce. W medycynie afrykańskiej i hinduskiej stosowana od czasów prehistorycznych jako środek odmładzający.SKŁAD CHEMICZNY: łodygi i liście rośliny zawierają: kwasy triterpenowe (m.in. azjatykowy, 6-hydroksyazjatykowy i betulirtowy) oraz ich estry: azjatykozydy A i B, flawonoidy, alkaloid hydrokotylinę, olejki eteryczne (najwięcej zielonego, 36% wszystkich olejków), witaminy: A, C, K, E, obfituje w magnez.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: wiruso- bakterio- grzybobójcze, moczopędne, oczyszcza z toksyn, wzmacnia organizm, ogranicza stany zapalne i gorączkę, pobudza układ immunologiczny. Azjatykozydy hamują rozwój prątków gruźlicy i trądu. Zioło usprawnia krążenie obwodowe, zwłaszcza w kończynach dolnych, zmniejsza obrzęk przy niewydolności żył, oczyszcza i uelastycznia naczynia krwionośne, zwłaszcza kapilary. Według najnowszych badań odbudowuje rezerwy energetyczne organizmu, równoważy układ nerwowy łagodzi stres, zwiększa koncentrację, zdolności kognitywne i refleks, wzmaga siłę fizyczną i umysłową. Stosowanie rośliny zwiększa zawartość kolagenu w skórze, ogranicza rozległość blizn, wykazuje działanie odmładzające, ujędrnia i napina cerę, regeneruje skórę i śluzówkę.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: dermatologia: dermatozy i inne odczyny skórne spowodowane intoksykacją organizmu, trudno gojące, ropiejące rany, stopa cukrzycowa, odleżyny, poparzenia, blizny, rozstępy, zwisająca, sucha skóra, egzema, łuszczyca, trądzik, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry; układ naczyniowy: zmęczenie mięśni nóg, bolesne skurcze, puchnięcie i nabrzmienie, uczucie ciężkości i mrowienia, pękające naczynia krwionośne, niewydolność naczyń obwodowych, żylaki, hemoroidy; centralny układ nerwówy: wyczerpanie nerwowe, stres fizyczny i psychiczny, depresja, nocne budzenie się, chroniczna, oporna na leczenie bezsenność.

DAWKOWANIE: 2 kapsułki 2-3 razy dziennie 30 min. przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania

OPAKOWANIE: 100 kapsułek w plastykowej butelce.

Powiększ zdjęcie
JIANNAOBUSHENWAN
 
Zioła na układ nerwowy i bezsenność.
Średnia rynkowa cena:

58zł(720szt.)
    Unikatowy, 22 składnikowy, tradycyjny, naturalny, kompleksowy preparat w formie pigułek, wytwarzany z soków, proszków i ekstraktów roślinnych. Najskuteczniejszy preparat medycyny chińskiej w kuracji układu nerwowego, bezsenności i objawów im towarzyszących. Pobudza i uzupełnia qi nerek, wątroby, mózgu, śledziony, przewodu pokarmowego i serca, podnosi energię życiową.
    


    
WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE: uspokajające, wykrztuśne, rozkurczowe, przeciwbólowe, , antybakteryjne, wzmacniające i uspokajające. Preparat zwiększa wytrzymałość organizmu, zwiększa siły życiowe, polepsza nastrój, rozszerza naczynia wieńcowe, rozpuszcza skrzepy miażdżycowe, nadciśnienie, , reguluje rytm bicia serca, zapobiega skurczom naczyń mózgowych, poprawia krążenie, zwiększając ilość tlenu dostarczonego do komórek mózgu, tym samym likwiduje bóle migrenowe i zapobiega procesom degradacyjnym w mózgu i obniżeniu pamięci, przeciwdziała degeneracji tkanki nerwowej, pozytywnie wpływa na neurony mózgowe. Wzmacnia centralny układ nerwowy, funkcje wątroby, nerek, serca, układu moczowego, polepsza funkcjonowanie górnych dróg oddechowych, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego, zwiększają energię śledziony i żołądka, polepsza trawienie tłuszczów, znacznie obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, przy jednoczesnym polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: bezsenność, nocne budzenie się, płytki sen, trudności z zasypianiem, neurastenia, stany lękowe, depresja, napięcie nerwowe, histeria, padaczka, płytki oddech, stwardnienia tętnic mózgowych, szumy w uszach, zawroty głowy, migrena spowodowana zaburzeniem krążenia mózgowego, choroba Alzheimera, demencja starcza, osłabienie pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna, zaburzenia rytmu serca, palpitacje, arytmia, dusznica bolesna – angina pectoris, skoki ciśnienia, nadciśnienie tętnicze, arterioskleroza, zespół napięcia przedmiesiączkowego, dysmenorrhea – nieregularna, bolesna miesiączka, ból w dolnej części brzucha, nudności, wymioty, bóle, zawroty głowy, dezorientacja, nadwrażliwość, omdlenia i zmęczenie związane z dysmenorrheą, patologiczna menopauza, zespół chronicznego, zmęczenia, nocne poty. Wskazania drugorzędne: przewlekły ból pleców, stawów, słabe kolana i kończyny dolne, bóle artretyczne i reumatyczne, astma, zapalenie oskrzeli, męczący kaszel, wyczerpanie po chorobie, słaba witalność, słaba pamięć.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, indywidualna nietolerancja na składniki preparatu, nie stosować u dzieci do 5 roku życia. Podczas stosowania należy unikać potraw tłustych, obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Osoby z nadciśnieniem tętniczym podczas kuracji powinny stale kontrolować ciśnienie, a chorzy na cukrzycę poziom cukru i w razie potrzeby redukować dawkę leku podstawowego na korzyść Bushen Wan.  

 
UWAGA: magnez, witaminy grupy B, witamina C, melatonina, tryptofan, są podstawowymi substancjami odpowiadającymi za układ nerwowy i sen. Uzupełnienie diety o te substancję zwiększa efekt terapeutyczny: 5-HTP, Ashwagandha, Daily Vits, Cal-Mag Formuła, Vit-Min 75+, Super Snooze.

DAWKOWANIE: 15 pigułek 2 razy dziennie, 30 min. przed/lub w trakcie posiłku.

PRZECHOWYWANIE: w ciemnym suchym miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Najlepiej spożyć przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 720 pigułek.

PRODUCENT: Shandong Linqing Huawei Pharmaceutical Co., Ltd Of China

Powiększ zdjęcie
JOD AKTYWNY
80 tabl.
Średnia rynkowa cena:

19zł
Polecany jako źródło w profilaktyce i przy jego niedoborze w organizmie.
Jod pełni rolę metaboliczną, jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy.
Kontroluje układ nerwowy, mięśniowy, podział komórek.
Tabletki zawierają bezpieczną dawkę jodu dla organizmu.

Działanie:
 • uzupełnia niedobór jodu w organizmie
 • korzystnie wpływa na stan skóry oraz wzrost włosów i paznokci
 • wspomaga witalność i procesy metaboliczne
 • wspomaga układ nerwowy
 • poprawia koncentrację i łagodzi stres.
 • reguluję temperaturę ciała.
 
Skład: 1 tab. zawiera 33,3% zalecanego spożycia.

Dawkowanie: 1-2 tab. dziennie przed posiłkiem.

Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja

Opakowanie: 80 tab. po 0,25g jodu.

Termin ważności: 2 lata od daty na opakowaniu
 
Nie jest lekiem

Powiększ zdjęcie
KAVA KAVA EXTRACT
(60 VEG. kaps.)
  (FORMUŁA DLA WEGETARIAN)
Najmocniejsza ziołowa formuła na stres!!!
Średnia rynkowa cena:
88złPIEPRZ METYSTYNOWY
Piper methisticum
Piper methisticum - łac. pieprz + grec. odurzający - Kava Kavajęzyk tongijski i marquesanski - oceania. Roślina rośnie dziko w Polinezji, a uprawia się ją na Hawajach, Markizach, Samoa i Fidżi. Jako pierwszy z Europejczyków roślinę odkrył podróżnik James Cook. Przez rdzenną ludność Pacyfiku używanaj est od tysięcy lat w celach leczniczych, relaksacyjnych i kulturowych. SKŁAD CHEMICZNY: 18 różnych kawalaktonów, aktywne farmakologicznie: karkang, metystycynajangonina, kavaina, desmetoksyj angonina i ich dihydropochodne oraz fawonoidy: pochodne chalkonu i flawonu.
Kawalaktony działają na ośrodkowy układ nerwowy uspokajająco i przeciwlękowo, wykazują właściwości odprężające, przeciwdrgawkowe, rozkurczaj ące, atwiające zasypianie.

Mieszkańcy wysp Pacyfiku od wieków stosowali kavę do leczenia takich schorzeń jak: bóle mięśni, bóle menstruacyjne, reumatyzm, choroby skóry, problemy z oddychaniem, astma, choroby układu moczowego, bezsenność i nadpobudliwość. Współczesne badania potwierdzają skuteczność stosowania kavy w łagodzeniu i leczeniu stanów lękowych i bezsenności. Niektórzy po wypiciu naparu z kavy doświadczaj ą uczucie przyj emnego- mrowienia w okolicach genitaliów, które zwiększa przyjemność z uprawiania seksu. Obserwowana od wielu dekad zależność między częstym spożywaniem kavy, a niską zachorowalnością na raka, została zbadana i potwierdzona naukowo w 2000 roku. Od tego czasu pojawia się coraz więcej badań, które sugerują, że kava może być skuteczna w zapobieganiu i leczeniu raka płuc, pęcherza ijelita grubego.
W' badaniu klinicznym z roku 2009 stwierdzono brak szkodliwości codziennego przyjmowania przez miesiąc 1,25 g kawalaktonów w formie tabletek uzyskanych z tradycyjnego wodnego ekstraktu roślinnego. Środek ten wykazywał korzystne działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Choć kava ma lekkie działanie psychoaktywne, nie stwierdzono, by można się od niej uzależnić!

ELEUTEROKOK KOLCZASTY
Eleutherococcus senticosus
Rośnie dziko na Sachalinie, w Japonii, Korei oraz we wschodniej Syberii. Ostre, słodko-gorzkie, rozgrzewające zioło pobudza układ immunologiczny, ośrodkowy układ nerwowy i czynności gruczołów dokrewnych; reguluje ciśnienie krwi i poziom cukru oraz ogranicza stany zapalne. Zwiększa wydolność fizyczna i umysłową, możliwości adaptacyjne organizmu i skraca okres rekonwalescencji. Połączenie Kavy z Eleuterokokiem - unikalny preparat, posiada szerokie spektrum oddziaływania, wzajemnie się uzupełniając, nie powoduje senności, otępienia i nie uzależnia. Poprawia psychiczną i fizyczną aktywność człowieka, polepsza nastrój, działa przećiwdepresyjnie, rozluźnia mięśnie gładkie, wyostrza zmysły, działajak afrodyzjak, zwiększa możliwości, popęd i urozmaica doznania seksualne. Suplement znacznie obniża apetyt i pomaga w leczeniu nadwagi.
WSKAZANIADO STOSOWANIA: stres fizyczny i psychiczny, nerwica, histeria, neurastenia, osłabienie systemu nerwowego, nocne budzenie się, chroniczna, oporna na leczenie bezsenność, ciężkie stadium depresyjne, psychoza maniakalno-depresyjna, epilepsja, zmęczenie starcze, arytmia, palpitacje serca, bóle: menstruacyjne, migrenowe, reumatyczne, artretyczne; skurcze jelit, mięśni gładkich, zastoiny i problemy z oddawaniem moczu, zapalenie prostaty, zaburzenie cyklu miesiączkowego, menopauza, oziębłość i znużenie seksualne.

OSTRZEŻENIE: USAFDA - Amerykańska. Agencja Żywności i Leków ostrzega: wprzypadku gdy pacjent nadużywał alkoholu lub miał problemy z wątrobą, stosowanie suplementu należy skonsultować z lekarzem specjalistą. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów ze strony wątroby (uczucie zmęczenia, ból brzucha, utrata apetytu, gorączka, wymioty, ciemny mocz, stolec o bladym zabarwieniu, żółte oczy lub skóra), należy przerwać stosowanie i skontaktować się z lekarzem.

PRZECIWWSKAZANIA: nie stosować u osób poniżej 18 roku życia, kobiet w ciąży i okresie laktacji. Podczas terapii obowiązuje rygorystyczny zakaz spożywania alkoholu! Nie zaleca się kierowcom i osobom, które muszą wykazać się krótkim czasem reakcji. Preparat absolutnie bezpieczny, gdyż zawiera nie więcej niż 30% kawalaktonów.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Kuracja maksymalna nie powinna być dłuższa niż 4 tygodnie. Po 2-3 tygodniowej przerwie kuracj ę można powtórzyć. Dla zwiększenia efektu terapeutycznego na układ nerwowy zaleca się równolegle stosowanie: 5-HTP, Cai-Mag Stress Formuła.

DAWKOWANIE: 1 kapsułka 1-2 dziennie, 30 min przed posiłkiem i przed snem. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża, okres laktacji, nie stosujemy u osób poniżej 18 roku życia. Podczas terapii obowiązuje rygorystyczny zakaz spożywania alkoholu i wyrobów zawierających kofeinę! Nie zaleca się kierowcom i osobom, które muszą wykazać się krótkim czasem reakcji, osobom z problemami wątroby i nerek. Preparat absolutnie bezpieczny, gdyż zawiera nie więcej niż 30% kawalaktonów.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 60 kapsułek w plastikowej butelce.

PRODUCENT: NOW

Powiększ zdjęcie
KROPLE Z PIWONII
Średnia rynkowa cena:
25zł
KROPLE Z PIWONII (Pasonia officinalis)
Nalewka z Piwonii działa uspokajająco, przeciwdrgawkowo, przeciwbólowo, moczopędnie, poprawia trawienie, działa rozkurczowo, normalizację rytmy biologiczne, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i menopauzy, łagodzi atopowe zapalenie skóry i inne wypryski skórne.
Piwonia jest stosowana przy neurastenii, zaburzeniach snu, zaburzeniach naczyniowo-wegetatywnych, lękach, fobiach, chorobach przewodu pokarmowego, do normalizacji metabolizmu w organizmie, oraz przy migrenie o nieznanej etiologii.
 
PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja, dzieci, ciąża, karmienie piersią, zwiększona kwasowość żołądka, niskie ciśnienie krwi.
 
STOSOWANIE: 30-40 kropli do 1 łyżeczki trzy razy dziennie przez 30 dni.
 
NIE JEST LEKIEM
 
Produkt zawiera 37% (v/v) etanolu.
 
POJEMNOŚĆ: 100 ml
 
PRODUCENT: BIOLIK, Ukraina

Powiększ zdjęcie
LECITHIN 1200MG
200 KAPS.
NON GMO
Formuła dla wegetarian
Średnia rynkowa cena:

32zł (100szt.)
58zł (200szt.)
Lecytyna sojowa nieutleniana

Lecytyna sojowa NOW® jest nieutleniana, dzięki czemu wszystkie zawarte w niej substancje pozostają w naturalnej niezmienionej postaci i pozwalają zachować jej pełne właściwości terapeutyczne.

Lecytyna - fosfatydylocholina - fosfolipid obecny w każdej komórce ciała. Odgrywa zasadniczą rolę praktycznie we wszystkich biologicznych procesach - od procesu oddychania poprzez wytwarzanie energii, a na transmisji neurologicznej kończąc. Lecytyna składa się z choliny - witaminy B4, inozytolu - witaminy B8 i kwasu linolowego.
Cholina jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu, błon komórkowych i wątroby. Inozytol jest składnikiem błon komórkowych, wspomaga metabolizm tłuszczu, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie neuroprzekaźników. Kwas linolowy należy do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych - Omega-6 i jest niezbędny do optymalnego funkcjonowania organizmu. Lecytyna stapia i transportuje molekuły tłuszczu, ułatwia zużytkowanie go w komórkach, zapobiega akumulacji lipidów w wątrobie, stłuszczeniu i marskości narządów miąższowych, obniża poziom „złego” cholesterolu, oczyszcza ścianki naczyń krwionośnych z miażdżycy. Normalizuje odczyn soku żołądkowego, pobudza perystaltykę jelit, przyśpiesza przemianę materii, zwiększa udział trój glicerydów (tłuszcz zapasowy) w procesach energetycznych ustroju. Wszystkie włókna nerwowe powleczone są osłoną mielinową, która składa się głównie z lecytyny. Przekazywanie impulsu nerwowego odbywa się za pomocą acetylocholiny, której nieodłącznym składnikiem jest lecytyna. Suplement polepsza zdolność koncentracji i zapamiętywania, działa przeciwdepresyjnie oraz bierze bezpośredni udział we wchłanianiu witamin: A, D, E i K, podwyższa aktywność grasicy, reguluje odporność komórkową i jest prekursorem substancji o właściwościach przeciwzapalnych. Pod czas ciąży i laktacji, zapotrzebowanie na cholinę w organizmie kobiety znacznie wzrasta. Fosfolipid ten poprawia przebieg ciąży, minimalizuje poronienia i polepsza laktację.WSKAZANIA DO STOSOWANIA: układ immunologiczny: obniżona odporność organizmu, częste przeziębienia, przeciwbakteryjna i przeciwwirusowa ochrona organizmu; schorzenia metaboliczne: nadwaga, wysoki poziom cholesterolu, trój glicerydów, uszkodzenie wątroby alkoholem, lekami, marskość, stłuszczenie wątroby, kamica żółciowa; układ naczyniowy: miażdżyca, nadciśnienie, arterioskleroza, rekonwalescencja po zawale serca, żylaki; dermatologia: łuszczyca, łojotok na tle zaburzeń lipidowo-cukrowych, trądzik różowaty; problemy mózgowe: niewydolność krążenia mózgowego, dzwonienie, szumy w uszach, udar mózgu, uporczywa migrena, bóle głowy u dzieci, osłabienie pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna; centralny układ nerwowy: wyczerpanie nerwowe, nerwica, bezsenność; schorzenia obwodowego układu nerwowego: zapalenie nerwów obwodowych, postrzał, lumbago, rwa kulszowa, zapalenie korzonków, nerwu trójdzielnego, półpasiec, neuralgia międzyżebrowa.

DAWKOWANIE: 1-2 kapsułki 3 razy dziennie 30 min. przed lub w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

UWAGA: umieszczony wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Kobiety w ciąży i karmiące matki, stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem specjalistą.
Dla zwiększenia efektu terapeutycznego na układ nerwowy zaleca się równolegle stosowanie: Ashwagandha, Dopa Mucuna, Gotu Kola, Jan Nao Bushen Wan lub Suan Zao Ren.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w suchym ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok): na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 100 lub 200 elastycznych kapsułek po 1720 mg w plastikowej butelce.

KOD PRODUKTU: 2210, 2212

Powiększ zdjęcie
MACA
NATURALNY AFRODYZJAK dla KOBIET i MĘŻCZYZN, andropauza, stymulator pracy mózgu, układu immunologocznego i hormonalnego, energia, pamięć...
Średnia rynkowa cena:
44zł
PIEPRZYCA (Lepidium meyenil)
    Roślina rośnie dziko w wysokich Andach, w Boliwii i w niektórych regionach  Peru na wysokości ok. 3500-4500 m. n.p.m. Prawie wszystkie uprawy rośliny w Peru  są prowadzone metodami ekologicznymi, gdyż na tak dużych wysokościach,  naturalnie występujące szkodniki giną. Nazwa pochodzi od indiańskiego języka  Chibcha i oznacza – uprawiane wysoko – jedzenie, które wzmacnia. Roślina  niezwykle odporna na surowy klimat, silne wiatry i wahania temperatury, nawet od  +10oC do -30oC. Już ponad 2000 lat maca pozostaje ważną  tradycyjną rośliną odżywczą i leczniczą w regionie. Za czasów Imperium Inków,  dla zwiększenia siły i energii, była używana jako część racji żywieniowej  wojowników. Podczas kolonizacji hiszpańskiej była wykorzystywana jako  waluta.

SKŁAD CHEMICZNY:  korzenie rośliny zawierają: duże ilości chlorofilu, glikozyd  izosiarkocjanowy – synalbinę, sole mineralne zasobne w żelazo, wapń, mangan,  magnez, potas, cynk, miedź, kobalt, selen i jod; kwasy tłuszczowe, witaminy: A,  B, C i E; izotiocyjaniny, glukozynolaty, izotiocyjaniny, (1R, 3S)-1 –  methyltetrahydro-karbolin-3-karboksylowy, 5 naturalnych steroli, 4 alkaloidy,  związki fenolowe, saponiny i taniny, kwas jabłkowy i jego pochodne, kwas  linolenowy, palmitynowy i oleinowy, 19 aminokwasów, a także polisacharydów.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: jest to typowy naturalny afrodyzjak, dla kobiet  i mężczyzn. P-methoxybenzyl allilu – substancja chemiczna zawarta w roślinie  posiada właściwości afrodyzjaku – zwiększa wydajność seksualną, psychiczną i  fizyczną. Cząsteczki methyltetrahydrokarbolinu wywierają wszechstronne,  korzystne działanie na ośrodkowy układ nerwowy: wycisza układ nerwowy, wzmacnia  sen, polepsza funkcje mózgu (pamięć, koncentracja, możliwości kognitywne). Zioło  zwiększa libido obu płci, poprawia reakcję tkanki erekcyjnej, stymuluje  wytwarzanie hormonów: testosteronu, progesteronu i estrogenów, równoważy ich  poziom, eliminuje kłopoty hormonalne wieku starszego (menopauza, andropauza).  Unikatowe alkaloidy wzmacniają układ immunologiczny, pobudzają krążenie,  polepszają metabolizm skierowany na oczyszczanie, podnoszą energetyczny poziom  człowieka. Roślina zmniejsza chorobowy przerost prostaty, objawy klimakterium,  napięcie przedmiesiączkowe, reguluje funkcje jajników i organów wewnętrznej  sekrecji: przysadki mózgowej, nadnerczy i trzustki.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  obniżony popęd seksualny u mężczyzn i kobiet, syndrom  przewlekłego zmęczenia, nerwica, histeria, bezsenność, anemia, niedoczynność  tarczycy, wzmożony wysiłek fizyczny, (wsparcie budowy i wytrzymałości masy  mięśniowej), psychiczny i umysłowy (maturzyści, studenci, pracownicy biur);  problemy zdrowotne kobiet: zaburzenia hormonalne u kobiet, bolesna i  nieregularna miesiączka, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bezpłodność,  menopauza, nietrzymanie moczu, endometrioza; problemy zdrowotne mężczyzn:  impotencja, problemy z oddawaniem moczu, przerost prostaty, oziębłość i znużenie  seksualne, andropauza i objawy z nią związane.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża  i okres laktacji.

UWAGA: umieszczony  wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

DAWKOWANIE: 1 kapsułka 3  razy dziennie 30 min. przed posiłkiem. Nie przekraczać zalecanej dawki do  spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut  zróżnicowanej diety.

OPAKOWANIE: 100 kapsułek w  plastykowej butelce.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze  pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na opakowaniu.

Powiększ zdjęcie
MELATONINA
Ułatwia zasypianie, zmniejsza liczbę przebudzeń w nocy, poprawia jakość snu.
Średnia rynkowa cena:

--zł
Działanie: Neurohormon produkowany przez szyszynkę.  Odgrywa rolę w wewnętrznej synchronizacji cyklu dobowego i zegara biologicznego  człowieka. Wykazuje dobowy rytm wydzielania, charakteryzujący się małym  stężeniem we krwi w ciągu dnia oraz szczytem stężenia od godziny 24.00 do 3.00 w  nocy. Ułatwia zasypianie, zmniejsza liczbę przebudzeń w nocy, poprawia jakość  snu. Zwiększa stężenie kwasu aminomasłowego i serotoniny w śródmózgowiu i  podwzgórzu. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne.
 

Wskazania: Wspomagająco w zaburzeniach rytmu dobowego  snu i czuwania u niewidomych, zaburzeniach snu związanych z szybką zmianą stref  czasowych w czasie podróży międzykontynentalnych (jet lag),  zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z  pracą na zmiany.
 
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na melatoninę, choroby wątroby. Nie stosować po spożyciu  alkoholu. Nie zaleca się stosowania u dzieci ani u osób z chorobami  autoimmunologicznymi. Ciążka i laktacja.

Dawkowanie:
 • Zaburzenia rytmu dobowego u niewidomych: 1–6 mg 1 kaps przed snem ok.  godziny 21.00–22.00. Zaburzenia snu związane ze zmianą stref czasowych  
 • W przypadku lotów na wschód: 2 dni przed planowanym wylotem 1–6 mg ok.  godziny 19.00, a następnie przez 4 dni 1–6 mg 1 h przed snem  
 • W przypadku lotów na zachód: 1–6 mg 1 h przed snem przez 4 dni po przylocie  
 • W zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania: 1–6 mg 1  h przed snem

Uwagi:
Po zastosowaniu melatoniny nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani  wykonywać czynności wymagających koncentracji.

Powiększ zdjęcie
MENTAT®
OD 2 ROKU ŻYCIA!!! Wcielenie logiki i rozumu. Wzmacnia i regeneruje cały układ nerwowy,uaktywnia umysł. POZYTYWNIE DZIAŁA NA UKŁAD NERWOWY i PROBLEMY MÓZGOWE.
Średnia rynkowa cena:

34zł
Mentat – „ludzki komputer”, wcielenie logiki i rozumu
 
Preparat zbiorowy, ajurwedyjski, skład opracowany w oparciu o najnowsze  badania i nowoczesną technologię produkcji. Wytworzony z soków, proszków i  ekstraktów z roślin w formie tabletek powlekanych. Badania laboratoryjne  potwierdzają, że ekstrakt z B. monnieri działa przeciwpadaczkowo poprawia  pamięć, aktywność intelektualną, pomaga chormy odstawić leki psychotropowe,  przywraca uszkodzoną pamięć, redukuje dopozyty beta amyloidu u osób z chorobą  Alzheimera, tym samym poprawiając ich stan. Zioło zwiększa prodkujce Th1 i i Th2  ctokin, zwiększając odporność organizmum, korzystnie wpływa na układ limbiczny –  nadrzędny system, który kieruje apetytem, przyjmowaniem wody i soli mineralnych,  reakcjami ochronnymi, czynnościami seksualnymi i macierzyńskimi, reguluje  procesy czuwania i snu, uczestniczy w mechanizmach uczenia się i zapamiętywania  oraz pdonosi IQ u dzieci. Nasiona M. pruriens zawierają będący neurotransmiterem  związek organiczny L-DOPA – łac. Levodopum – naturalny aminokwas, który jest  prekursorem dopaminy, powodującym zwiększenie stężenia tego neuroprzekaźnika w  mózgu oraz należy do najskuteczniejszych leków stosowanych w chorobie  Parkinosona.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLGICZNE: wzmacnia i regeneruje cały układ nerwowy, działa  neuroprotekcyjnie, uaktywnia umysł. Oddziałuje głównie na układ limbiczny  (hipokamp), usprawniając procesy zapamiętywania, kojarzenia i odtwarzania  informacji, wyostrza pamięć zwiększa koncentrację i zdolność przyswajania wiedzy  ,pomaga utrzymywanie dobrej kondycji umysłowej w normalnym stanie i w warunkach  szczególnych. Jest efektywny dla dzieci, gdyż pomaga im w wytrzymaniu stanu  spokoju i w wzmożonej uwagi, łagodzi zachowanie upartych i nerwowych dzieci,  czyni ich bardziej subordynowanymi i skłonnymi do współdziałania. Specyfik  zmniejsza nerwowość i niepokój, poprawia wymowę, łagodzi złość, wybuchy agresji,  wrogość i nadpobudliwe zachowanie, zapewnia szybsze ustąpienie nocnego moczenia  się, łagodzi ataki epilepsji oraz wspiera opóźnionych w rozwoju dzieci. Mentat®  pomaga stawić czoła stresom wieku dojrzewania i skierować energię mentalną na  konstruktywne, wartościowe działania, chroni przed izolacją otoczenia, daje  pewność siebie oraz lepsze samopoczucie i nastawienie do życia.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  układ nerwowy: stan psychofizycznego wycieńczenia, bezsenność, nerwica,  neurastenia, ciężkie stadium depresyjne, zahamowanie rozwoju u dzieci,  podniecenie psychoruchowe, zachowanie aspołeczne, nagłe wybuchy złości,  trudności w koncentracji, upośledzenie mowy, enurezja, choroba Parkinsona,  epilepsja; problemy mózgowe: niewydolność krążenia mózgowego, obumarcie neuronów  z obszarów hipokampa spowodowane niedokrwieniem mózgu, dzwonienie, szumy u  uszach, wstrząs mózgu, udar mózgu, paraliż, porażenie połowiczne, uporczywa  migrena, bóle głowy u dzieci, choroba Alzheimera, demencja starcza, osłabienie  pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna; intensywna praca  umysłowa, drgawki, epilepsja, nadmierne pocenie się, upośledzenie czucia.  Preparat szczególnie przydatny dla osób przeciążonych umysłowo: studenci,  pracownicy biur, osoby starsze.

PRZECIWWSKAZANIA:  indywidualna nietolerancja na komponenty preparatu, nie  stosujemy u dzieci poniżej 2 roku życia, u kobiet w ciąży i karmiących  matek.

UWAGA: magnez, witamina  C i grupy B, tryptofan, są podstawowymi substancjami odpowiadającymi za układ  nerwowy i sen. Uzupełnienie diety o te substancje zwiększa efekt terapeutyczny:  5-HTP, Cal-Mag Formuła, Neuro PS, Vit-Min 75+.

DAWKOWANIE: doustnie:  dzieciom 2-5 lat 1 tabletka 1 raz, 5-14 lat 1 tabletka 2 razy, dorosłym 2  tabletki 2 razy dziennie 30 min, przed posiłkiem, popijając szklanką ciepłej  wody. Podstawowa kuracja 2 opakowania, aby osiągnąć stały efekt terapeutyczny,  specyfik stosujemy przez 12 tygodni – 6 opakowań. Preparat absolutnie  nietoksyczny, nadaje się do stosowania przez dłuższy czas, nie wchodzi w  interakcje z lekami.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w suchym ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Termin ważności  3 lata od daty (miesiąc/rok) na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 60  powlekanych tabletek w plastikowej butelce.

PRODUCENT: Himalaya Drug  Company

Powiększ zdjęcie
MENTAT HIMALAYA
Syrop 200 ml na pamięć i koncentrację. Zwielokrotnia pamięć  umysłową.
Średnia rynkowa cena:

68zł
DZIAŁANIE: Zwiększa  pojemność pamięci i uczenia się: naturalne składniki Mentant poprawiają iloraz  psychiczny, zakres pamięci i zdolności koncentracji.
Kuracja zaburzeń neurologicznych. Mentant zmniejsza poziom tribulin, wewn.  Inhibitora MAO, oksydazy monoaminowej, która jest podwyższona podczas lęku.  Uspokajające efekty syropu Mentant są korzystne w kuracji bezsenności i drgawek.  Mentant jest użyteczny jako adiuwant w leczeniu padaczki i moczenia nocnego.

WSKAZANIA:
 • Zaburzenia pamięci i uczenia się – wahania uwagi, zaburzenia koncentracji,  uczenia się języków  
 • Zaburzenia zachowania – stany aspołecznych zachowań, hiperkinetyczny, napady  złości, agresywne zachowanie, moczenie  
 • Nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD)  
 • Niepokój oraz zaburzenia związane ze stresem  
 • Zmęczenie psychiczne  
 • Moczenie mimowolne  
 • Kuracja wspomagająca w łagodnym do umiarkowanego upośledzenia umysłowego  
 • Jako adiuwant w epilepsji

 
SKŁADNIKI:
Tymianek liści Gratoila (Brahmi) – utrzymuje funkcje poznawcze, Indian  wąkrota (Madhukaparni) – posiada właściwości przeciwpadaczkowe i jest  powszechnie stosowany jako środek wspomagający leków padaczkowych. Równoważy  poziom aminokwasów co jest korzystne w kuracji depresji,
Winter Cherry (Ashvagandha) jest używany jako stabilizator nastroju w  klinicznych stanach niepokoju i depresji. Withanolides, składniki chemiczne obce  w Winter Cherry, posiadają właściwości odmładzające. Zioło zmniejsza także stres  oksydacyjny, który może powodować zmęczenie psychiczne.

KAŻDE 5 ML ZAWIERA:
 • Brahmi (Bacopa monnieri)*Wh.Pl. 144 mg  
 • Mandukaprani ( Centella asiatica)*Wh.Pl. 70 mg  
 • Ashwagandha (Withania somnifera)*Rt. 53,8 mg  
 • Vishnukrantha (Evolvulus alsinoides)#Wh.Pl. 52 mg  
 • Jatamansi (Nardostachys jatamansi)*Rz. 52 mg  
 • Tagara (Valeriana wallichii)*rz. 50 mg  
 • Vidanga (Embelia ribes)*Fr. 50 mg  
 • Vatada (Prunus amygdalus)#Sd. 50 mg  
 • Vacha (Acorus calamus)*Rz. 42 mg  
 • Haritaki (Terminalia chebula)*Fr.R. 36 mg  
 • Amalaki (Emblica officinalis)*Fr. 36 mg  
 • Guduchi (Tinospora cordifolia)*St. 36 mg  
 • Jyotshmati (Celastrus paniculatus)#Fr. 32 mg  
 • Shyonaka (Oroxylm indiucm)Bk. 32 mg  
 • Kapikacchu (Mucuna pruriens)*Sd. 1,8 mg  
 • Sukshmalia (Elettaria cardamomum)*Fr. 1,8 mg  
 • Arjuna (Terminalia arjuna)*St.Bk. 1,8 mg  
 • Shatapushpa (Anethum sowa)#Sd. 1,8 mg  
 • Vidari (Imomoea digitate)#Tr. 1,8 mg  
 • Shunthi (Zingiber officinale)*Rz. 1,4 mg  
 • Bibhitaka (Terminalia belerica)*Fr.R. 4 mg  
 • Jatiphala (Myristica fragrans)*Nut. 1,4 mg  
 • Lavanga (Syzygium aromaticum)*Fl. Bd. 1,0 mg
 
*API
#Bhava Prakasha

INSTRUKCJE STOSOWANIA:  Dla dzieci poniżej 6 lat – 1 łyżeczki do herbaty (3 ml) dwa razy na dobę.
                                              Dla  dzieci powyżej 6 lat – 1 łyżeczke (5 ml) dwa razy dziennie).

TERMIN WAŻNOŚCI: 3 lata  od daty produkcji.

Powiększ zdjęcie
NEURO – PS®
PURITAN’S  PRIDE
Wsparcie pamięci i funkcji mózgu
Formuła dla wegetarian
KURACJA MIESIĘCZNA !
Średnia rynkowa cena:

99zł
FOSFATYDYLOSERYNA
 
    Fosfatydyloseryna należy do grupy fosfolipidów, znajduje się w membranach  komórkowych całego organizmu, a największe jego stężenie jest w komórkach  nerwowych. Jest substratem do syntezy neurotransmiterów – substancji  odpowiadających za przesyłanie impulsów w mózgu. Bierze udział w regulacji rytmu  serca, wydzielaniu hormonów przez nadnercza i usuwaniu przez system  odpornościowy martwych i umierających komórek. Stymulując wydzielanie wielu  neurotransmiterów przyczynia się do ich skoordynowanego działania w całym  obszarze mózgu. Pomaga w odbudowie tkanek i obwodów, przekazujących sygnały w  mózgu, poprawia stan błon komórkowych, komórek nerwowych oraz synaps,  normalizuje biochemię i fizjologię mózgu, stymuluje przemianę glukozy w mózgu,  jest najlepszym środkiem pobudzającym zanikającą pamięć, poprawia jakość życia  osób z chorobą Alzheimera.
Fosfotydyloseryna stymuluje syntezę acetylocholiny i opóźnia jej rozkład, tym  samym usprawnia przekazywanie sygnałów nerwowych; obniżenie tej funkcji jest  jedną z przyczyn powstania choroby Alzheimera i demencji starczej. Ponad 50%  ludzi w wieku ponad 60 lat odczuwa upośledzenie funkcji mózgowych, a więc  powinni zadbać o odpowiednią podaż fosfolipidów, które mogą cofnąć zegar  biologiczny starzejącego się mózgu nawet o 12 lat. Stwierdzono, że pogarszająca  się pamięć i zdolność uczenia się, jest bezpośrednio związana ze spadkiem ilości  fosfatydyloseryny w mózgu.WŁAŚCIWOŚCI  FARMAKOLOGICZNE: polepsza pamięć, sprawność intelektualną,  psychiczną, zwiększa koncentrację i uwagę, likwiduje symptomy depresji, apatię i  niezadowolenie z życia, przywraca „młodzieńczą” wrażliwość komórek mózgu na  neurotransmitery, odradza wrażliwość receptorów na działania serotoniny i tym  samym spowalnia postępującą degenerację tkanki nerwowej.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, drżenie rąk,  choroba Parkinsona, zapalenie nerwów obwodowych: rwa kulszowa, zapalenie  korzonków, nerwu trójdzielnego, półpasiec, neuralgia międzyżebrowa, nerw  wędrujący, bóle fantomowe; udar mózgu, zaflegmienie z nim związane, porażenie  połowiczne, niewydolność krążenia mózgowego, szumy, dzwonienie w uszach,  wsparcie funkcji kognitywnej mózgu, zaburzenie pamięci krótkotrwałej, obniżona  sprawność pamięci, niezdolność do ucznia się, opóźnienie funkcji motorycznych,  stany lękowe, rozdrażnienie, bezsenność, choroba Alzheimera, demencja starcza,  migrenowy ból głowy. Suplement szczególnie przydatny dla dzieci, studentów, osób  starszych i narażonych na zwiększony wysiłek umysłowy.

UWAGA: umieszczony  wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny. Dla lepszego  efektu zaleca się stosowanie wraz z Dopa Mucuna lub Gingko Biloba.

DAWKOWANIE: doustnie 1  kapsułka 2 razy dziennie 30 min. przed/lub w trakcie posiłku.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci,  w temperaturze pokojowej. Najlepiej zastosować przed (miesiąc/rok): na spodzie  opakowania.

OPAKOWANIE: 60 kapsułek  po 500 mg w plastikowej butelce.

Powiększ zdjęcie
OMEGA-3 1200mg
Szerokie wsparcie organizmu. Wymiatacz wolnych rodników. Chlesterol, nadciśnienie, miażdżyca, hemoroidy...
Pełne spektrum nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Średnia rynkowa cena:

 38zł

    Pełne spektrum nienasyconych kwasów tłuszczowych
 
    Omega-3 1200mg to pełnowartościowy, kompleksowy preparat najwyższej jakości,  jedyny w swojej grupie zawierający pełne spektrum nienasyconych kwasów  tłuszczowych otrzymanych dzięki metodzie tłoczenia na zimno.

KWASY: ALFA LINOLENOWY, LINYLOWY,  GAMMA-LINOLENOWY, OLEINOWY
    Kwas alfa linolenowy typu omega – 3 kwas linolowy i kwas gamma linolenowy  należą do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega – 6 (należą do grupy  witamin F) są niezbędnymi składnikami diety, gdyż nie są syntezowane przez nasz  organizm. ALA zawierają itoestrogeny , które posiadają zdolność do regulacji  poziomu estrogenów w organizmie człowieka, a zachowanie równowagi hormonalnej  jest decydujące dla naszego zdrowia. GLA jest prekursorem prostaglandyny PGEI, a  brak tego kwasu powoduje, ze skóra traci naturalną odporność, gorzej goją się  rany, cera staje się sucha i traci elastyczność, co znacznie przyspiesza  tworzenie się zmarszczek. Kwas oleinowy – jednonienasycony kwas tłuszczowy  należy do grupy typu omega – 9. Niewłaściwy stosunek pomiędzy omega – 3 i omega  – 6 może doprowadzić do narażenia na stany depresyjne.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:  przeciwzapalne, wzmacniające, stymulujące i odżywcze.  Wielonienasycone kwasy tłuszczowe w postaci izomerów cis rozszerzają naczynia  wieńcowe, zwiększają siłę skurczową mięśnia sercowego, poprawiają przepływ krwi,  wywierają działanie antyagregacyjne na płytki krwi i obniżają lepkość krwi.  Pełnią bardzo ważną rolę w transporcie i przemianach metabolicznych całego  tłuszczu. W kombinacji z cholesterolem i białkami zwiększają produkcję  wewnątrzkomórkowej energii w jej siłownikach – mitochondriach. ALA zwiększa  poziom dobrego cholesterolu HDL, reguluje rytm serca, a GLA wyrównują poziom  kwasów tłuszczowych omega – 6 i omega – 3 do właściwych proporcji. NNKT biorą  udział w transporcie wody i elektrolitów przez błony biologiczne, regulują  wydalanie jonów sodu z organizmu, przeciwdziałają zwapnieniu naczyń  krwionośnych, rozpuszczają skrzepy, stymulują odporność organizmu, zapobiegają  osteoporozie, likwidują bóle, sztywność stawów, odżywiają i nawilżają układ  kostno-mięśniowy, hamują proces starzenia się, ujędrniają i uelastyczniają skórę  oraz wygładzają zmarszczki. Kwasy te korzystnie wpływają na zdolności umysłowe,  wzmacniają komórki nerwowe mózgu i obwodowego układu nerwowego, zapobiegają  intoksykacji organizmu, stanowią budulec do produkcji hormonów: dopaminy i  serotoniny, działają osłonowo na wątrobę, zmniejszają skutki uboczne leków  chemicznych (konieczny dla osób ciągle zażywających leki), zmniejszają apetyt,  zapobiegają mutacji nowotworowej oraz działają antyoksydacyjnie.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:  układ immunologiczny: okres jesienno-zimowy, profilaktyka  epidemii grypy, przeciwbakteryjna i przeciwwirusowa ochrona organizmu;  schorzenia metaboliczne: nadwaga, wysoki poziom cukru, kwasu moczowego,  trójglicerydów, bilirubiny we krwi, hypercholesterolemia – wysoki poziom  cholesterolu (nawet 300-400 jednostek), osteoporoza; układ sercowo-naczyniowy:  nadciśnienie, arterioskleroza, stenokardia – angina pectoris – dusznica bolesna,  nerwica serca, tachykardia, palpitacje, arytmia, choroba wieńcowa;  gastroenterologia: cukrzyca typu I i II, chroniczny nieżyt żołądka i  dwunastnicy, alergia pokarmowa; hepatologia: ostre i chroniczne zapalenie  wątroby, tłuszczowa infiltracja, niewydolność wątroby, zastój żółci, zaparcia;  dermatologia: wszystkie odmiany łuszczycy, neurodermitis – świerzbiączka  ogniskowa, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skory, egzema, zmiany  skórne o podłożu alergicznym, trądzik dziecięcy, różowaty, sterydowy, zmiany  skórne nieokreślonej etiologii; schorzenia autoimmunologiczne: reumatoidalne  zapalenie stawów, dna moczanowa, stwardnienie rozsiane, erytema lapus – toczeń  rumieniowaty przewlekły, toczeń układowy i inne kolagenozy. Preparat łagodzi  objawy przewlekłych chorób tkanki łącznej: centralny układ nerwowy: stres  fizyczny i psychiczny, nerwica, histeria, bezsenność, depresja; schorzenia  obwodowego układu nerwowego: zapalenie nerwów obwodowych, drętwienie, lumbago,  rwa kulszowa, zapalenie korzonków, nerwu trójdzielnego, półpasiec, neuralgia  międzyżebrowa, nerwica narządów ruchu, choroba Parkinsona, zespół kręgosłupa  szyjnego i inne typy neuralgii; problemy mózgowe: niewydolność krążenia  mózgowego, obniżenie pamięci, uporczywa migrena, bóle głowy, choroba Alzheimera,  demencja starcza, osłabienie pamięci, obniżona koncentracja i wydolność  intelektualna.

UWAGA: umieszczony  wewnątrz pakiecik służy utrzymaniu świeżości i jest niejadalny.

Stosowanie  preparatu u kobiet w ciąży i karmiących matek należy skonsultować z lekarzem  specjalistą. Preparat może obniżać wchłanianie żelaza z pokarmu osobom z  anemią, warto dodatkowo sięgnąć po środek NOW Iron Complex. Dodatkowe stosowanie NOW Alpha Sorb-C, C-1000, Koenzym Q 10, Super C-1000 Complex, Tru-C  BioComplex zwiększy efekt terapeutyczny.

DAWKOWANIE: 2 kapsułki  1-3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem lub w trakcie. Nie przekraczać  zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako  substytut zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE:  przechowywać w suchym i ciemnym miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze  pokojowej. Najlepiej spożyć przed (miesiąc/rok) na spodzie opakowania.

OPAKOWANIE: 100 kapsułek  elastycznych po 1200 mg w plastykowej butelce.

PRODUCENT: Puritans Pride

Powiększ zdjęcie
SUAN ZAO REN
Bezsenność, problemy układu nerwowego.
Średnia rynkowa cena:
65zł

    Jedno z najlepszych ziół medycyny chińskiej do leczenia układu nerwowego,  które likwiduje objawy i przyczyny choroby. Preparat kompleksowy w formie  granulatu, wytwarzany z ekstraktu nasion rośliny.

SKŁAD: Semen Ziziphi  spinosae – głożyna Kristi, nasiona (suan zao ren). Ojczyzną rośliny są środkowe  Chiny, ale już od wieków uprawia się ją również w innych rejonach Chin, w  południowej Mongolii, Azji Mniejszej oraz na wschodnim wybrzeżu Morza  Śródziemnego.

SKŁAD CHEMICZNY:  alkaloidy, garbniki, flawonoidy, kwasy fenolowej,  oleje eteryczne, karotenoidy,  glikozydy, m.in. saponiny triterpenowe, spinozydy, betulina, kwas betulinowy,  witamina A, C i inne substancje.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:  śluzowate, odżywcze, uspokajające zioło o słodko-kwaśnym smaku;  posiada silne właściwości przeciwbakteryjne, pierwotniakobójcze,  przeciwgrzybiczne, i przeciwwirusowe. Ekstrakt z nasion uspokaja układ nerwowy,  zwiększa wytrzymałość organizmu, siły życiowe, polepsza nastrój, ucisza  podrażnione tkanki, zapobiega skurczom naczyń mózgowych, zwiększając ilość tlenu  dostarczanego do komórek mózgu, tym samym likwidując bóle migrenowe i  zapobiegając degradacyjnym procesom w mózgu, obniżeniu pamięci. Przeciwdziała  degeneracji tkanki nerwowej, pozytywnie wpływa na neurony mózgowe. Saponiny  zawarte w roślinie wzmagają diurezę (efekt moczopędny, oczyszczający), wzmagają  wydzielanie śluzu, równocześnie upłynniając go, zasilają i oczyszczają oskrzela,  polepszają procesy wchłaniania składników pokarmowych z jelit do krwi, pobudzają  wydzielanie soku żołądkowego, żółci i soku jelitowego, zapobiegają owrzodzeniom  gastrycznym na skutek stresu, zwiększają energię śledziony i żołądka,  przyśpieszają trawienie tłuszczów, znacznie obniżają poziom cholesterolu i  trójglicerydów przy jednoczesnym polepszeniu stosunku HDL do LDL oraz wiążą i  utylizują wiele toksyn. Betulina i kwas betulinowy niszczy bakterie, wirusy,  grzyby, hamuje rozwój bakterii Escherichia coli i Syaphylococcus aureus, chroni  wątrobę, pobudza syntezę kolagenu i elastyny w skórze, reguluje gospodarkę  lipidową i wodną skóry, jest naturalnym antyoksydantem i regulatorem wydzielania  łoju, spowalnia proces wiotczenia skóry, tworzenia się zmarszczek, blokuje  rozwój cellulitu, chroni skórę przed fotouszkodzeniem i czynnikami  rakotwórczymi.

WSKAZÓWKI DO STOSOWANIA:  bezsenność, nocne budzenie się, nerwica, neurastenia, depresja,  niepokój, lęki, rozdrażnienie, histeria, stany wyczerpania fizycznego i  psychicznego, nadciśnienie tętnicze, nerwica serca, arytmia, palpitacje,  skurcze, epilepsja, konwulsje, patologiczne klimakterium, uderzenia gorąca,  bolesna, nieregularna miesiączka, syndrom napięcia przedmiesiączkowego, suchość  w gardle, nocne poty, nadmierna potliwość, migrena wysoki poziom cholesterolu,  alfa i beta lipoproteidów, trójglicerydów, gęsta, nasycona lipidami krew,  zawroty głowy i bóle głowy, szumy w uszach, choroba Alzheimera, demencja  starcza, osłabienie pamięci, obniżona koncentracja i wydolność intelektualna.  Drugorzędne wskazania do stosowania:  nadwaga, zaparcia atoniczne, miażdżyca,  nadciśnienie, żylaki, hemoroidy, wrzody żołądka, dwunastnicy, męczący kaszel,  astma, alergia, nadczynność tarczycy, neurodermatozy, psoraisis – łuszczycowa ,  acne – trądzik pospolity, różowaty, sterydowy, polekowy, kosmetyczny czy  zawodowy.

PRZECIWWSKAZANIA: ciąża,  okres laktacji, indywidualna nietolerancja na preparat; nie stosować u dzieci do  5 roku życia.

UWAGA: Magnez, witaminy  grupy B, witamina C, melatonina, tryptofan, są podstawowymi substancjami  odpowiadającymi za układ nerwowy i sen. Uzupełnienie diety o te substancje  zwiększa efekt terapeutyczny: 5-HTP, Ashwagandha, Daily Vits, Cal-Mag Formuła,  Vit-Min 755, Super Snooze.

DAWKOWANIE: Odmierzyć  proszek za pomocą dozownika (płaskiej łyżeczki) 2g dla dzieci, 5g dla dorosłych  i rozmieszać w 100 ml ciepłej przegotowanej wody. Stosować 2-3 razy dziennie 30  minut przed posiłkiem. Kuracja podstawowa: 2 opakowania.

PRZECHOWYWANIE: w  ciemnym, suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.  Najlepiej spożyć przed datą (miesiąc/rok) podaną na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 100g  ziołowego proszku w plastikowej puszce.

PRODUCENT: GKH Natural  Herbs Pharmaceutical Co., Ltd of China.
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU PREPARATY WSPOMAGAJĄCE
 
LIPOCAPS
Witamina C1000 liposomalna
120 kaps.

Średnia rynkowa cena:

81zł (120kaps.)


Wróć do spisu treści